Атмосфера житлового простору, затишок і тепло інтер’єру створюються різними речами.
Килими, які багато хто з невідомих причин зараховують до міщанських пережитків і непрактичним «пилозбірників», грають одну з основних ролей у створенні комфортного і затишного житла.
Особливо це відчувається в зимовий час, коли м’які і пухнасті килими додають дому тепла, компенсуючи його недолік, гостро відчутний поза стінами домашнього вогнища.
Багато килимові вироби можуть бути сміливо віднесені до справжніх творів мистецтва. І якщо лубочні картинки бабусиних килимів не викликають нічого, крім розчулення і дитячих спогадів, то східні килими ручної роботи змушують захоплюватися оригінальністю плетіння і неповторністю орнаментів.
Щоб змінити ставлення до цих виробів і відчути те тепло, яке вони здатні принести в будинок, головне, правильно вибрати килим.
Рекомендаціями поділилася експерт мережевого видання” БелНовости ” в області дизайну та інтер’єру Юлія Тичино.
Як вибрати килим
Критеріїв вибору килимових виробів кілька. По-перше, завжди необхідно враховувати місце, яке займе килим, буде він розстелений на підлозі або повішений на стіну. По-друге, враховується загальний стиль інтер’єру кімнати. По-третє, з якого матеріалу килим витканий. І останнє, які емоції і відчуття він викликає.
За своїм складом килими можуть бути натуральними, синтетичними і напівсинтетичними. Найпоширенішим натуральним матеріалом для килимів служить шерсть. Вона може бути овеча, верблюжа або козяча, але найчастіше застосовується в поєднанні один з одним. Килими з вовни мають чимало переваг перед виробами з додаванням штучних волокон. Вони екологічні і практичні, сприяють підтримці в приміщенні здорового мікроклімату, оскільки поглинають зайву вологу і віддають її при пересиханні повітря, відмінно утримують тепло. Крім цього, вони збільшують акустичний комфорт в приміщенні, приглушаючи гучні і різкі звуки.
Килими з натуральної вовни рідко фарбують, так як через грубої структури верблюжого і козячого волоса фарба погано лягає. Тому найчастіше купити вовняний килим можна в його природному тональному своєрідності. Правильний і дбайливий догляд за килимами зберігає їх первісну привабливість і забезпечує довговічність, чим не можуть похвалитися синтетичні килими.
Єдиний недолік, який мають натуральні килими не тільки з вовняного ворсу, але і з шовку – висока вартість. Скільки коштує килим, визначається не тільки видом сировини, але і типом і складністю робіт. Найдорожчі вироби виготовляються ручним шляхом з іранського шовку. Але така розкіш далеко не всім доступна, тому виробники часто випускають напіввовняні килими з додаванням до натурального волокна синтетичної нитки. Це дозволяє здешевити виріб, але не применшує його якостей і привабливості.
Недорогі килими на підлогу можна купити з синтетики. Зважаючи на свою бюджетність вони доступні абсолютно будь-якої категорії населення. Найчастіше для виробництва синтетичних виробів застосовуються волокна поліакрилу, олефіну, поліаміду та поліестеру. Килими з нейлону (або поліаміду) нерідко рекомендуються лікарями людям з алергічними захворюваннями, оскільки вони абсолютно нейтральні по запаху і не провокують викидів гістаміну в організмі хворої людини. Вартість килимів з поліаміду приблизно дорівнює ціні виробів з натуральної вовни. За високу якість килимів з нейлону говорить те, що з нього виготовляють горезвісні бельгійські килими, що вражають своєю барвистістю, зносостійкістю і довговічністю.
Якщо передбачається повісити килим на стіну, то при виборі орієнтуватися варто на привабливість орнаменту або малюнка і приємну текстуру. Експлуатаційне навантаження на такі вироби мінімальна, тому тип ворсу не має вирішального значення. Якщо виріб гармонійно вписується в інтер’єр, викликає позитивні емоції і створює відчуття затишку, то його варто брати не роздумуючи. Особливо, якщо пощастило такий виріб зустріти під час якої-небудь туристичної поїздки. Килим, привезений з країни, де довелося побувати на відпочинку, несе в собі подвійний позитивний заряд.
Трохи складніше йде справа з вибором підлогового вироби. У такій ситуації мало, щоб виріб подобалося, потрібно, щоб воно не втратило вигляд після перших тижнів активної експлуатації. Тому найкраще попередньо подумати, який килим купити, і визначитися з власними побажаннями. Світлі килимові вироби незалежно від довжини і типу ворсу доведеться прибирати набагато частіше і ретельніше, ніж ті ж вироби, але темних кольорів. Килими з однорівневими петлями ворсу довговічні і зносостійкі, але частинки бруду, що вбиваються глибоко в ворс, дуже важко видаляються навіть потужним пилососом.
Для спальні підійдуть килими будь-яких спокійних забарвлень і нейтральних малюнків. Оскільки ця кімната зазвичай активно не задіюється, можна купити килим Шеггі або Саксонії. На відміну від дитячої, куди варто вибирати щільні килими на нековзною основі з поліаміду або повністю натуральної вовни. Забарвлення килимів в дитячу кімнату може бути найрізноманітнішою. Головне, щоб вона не додавала зайвої строкатості інтер’єру, яка швидко стомлює і дратівливо діє на психіку.
Вибираючи килим у вітальню, не варто забувати, що її призначення полягає не тільки в сімейному відпочинку, але і в прийомі гостей. Тому орієнтуватися потрібно як на інтер’єр кімнати, так і на забарвлення і якість килима. Виріб з витіюватими химерними візерунками буде гармонійно виглядати тільки при наявності у вітальні однотонних меблів. Бажано, щоб ворс вироби мав середню довжину. Вона оптимальна і для регулярного прибирання, і для створення комфорту, і для підкреслення стильового оформлення. До того ж середній ворс стійкий до стирання і легко відновлює первісну форму.
Килим в передпокій повинен підбиратися, перш за все, з хазяйських міркувань практичності. Тому що йому доведеться витримувати і літню пил, і бруд міжсезоння, і мокру зимове взуття із залишками протиожеледних реагентів. Тому ні про які делікатних і елегантних виробах не варто навіть замислюватися. Принаймні, в умовах помірного кліматичного поясу. Найкраще вибирати безворсові килимки-плетені або повстяні або вироби з койри. А ось чого не варто робити при виборі килимів, так це орієнтуватися на шпалери, їх фактуру і малюнок.
Автор: Курчев Антонзв’язатися з автором
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.