Як клеїти мінвату-вибір кращого клейового складу
Утеплення приватного будинку зараз не є важким завданням-на ринку є безліч типів сучасних теплоізоляційних матеріалів, а ще клеїв для їх приклеювання.
Найчастіше використовують мінеральну вату у вигляді плит – вона володіє великою кількістю достоїнств – від невеликої вартості до екологічності. Як клеїти мінвату?
Слід підібрати клей для матеріалу, який повинен підійти до основного матеріалу, а також не порушувати його парову проникність і врахувати можливість вібрації, а ще руху несучих конструкцій.
Головні критерії та вимоги до клейового складу
Як правило, утеплення будинків проводять із зовнішнього боку-так буде вигідніше за вартістю і зручніше. З цієї причини при виборі клейового складу для мінеральної вати слід врахувати можливість його застосування саме для зовнішніх (фасадних) робіт.
До покупки клею слід обов’язково ретельно ознайомитися з такими вимогами:
Зверніть увагу, що клейові склади для утеплювачів роблять на базу цементу або навіть поліуретану в суміші з кварцом, а ще близько синтетичних компонентів. Незважаючи на різницю в складі, всі кошти будуть мати зазначені вище властивості, хоча і мають безліч відмінностей.
Подробиця
Різновиди і властивості клеять складів
Клейові склади можуть бути універсальними, а також спеціалізованими. Другі підійдуть тільки для мінеральної вати на базальтовій основі, скловаті, а решта знадобляться для того, щоб приклеювати більшість відомих типів утеплювачів – пеноплекса, пінопласту, і навіть для армуючої сітки. За структурою і зовнішнім виглядом склади бувають рідкими, сухими, а ще у вигляді балонів.
Суміші сухого типу в мішках
Суміші будівельного призначення для приклеювання мінеральної вати зазвичай реалізують в щільних паперових пакетах від 5 до 25 кг. В складі є цемент, кварцовий пісок, а також смоли синтетичного типу, пластифікатори, і інші добавки, а ще покращувачі адгезії. Перед використанням склад слід розвести водою, і в результаті виходить пастоподібний розчин. Особливо здорово засіб підходить, і якщо стіни в будинку нерівні, а перед використанням їх слід вирівнювати, то товстий шар клею буде згладжувати дефекти. Клей для приклеювання мінеральної вати повинен відмінно підходити для зовнішніх робіт і мати прекрасну стійкість до морозів.
Розглянемо основні властивості таких складів:
- Прекрасне зчеплення мінеральної вати і утепленням основних стін.
- Достатня еластичність і пластичність.
- Наявність в складі армуючих волокон, і завдяки цьому з’являється стійкість до пошкоджень механічного типу.
- Парова проникність.
- Протистояння вологості, холоду, а також перепадів температур.
- Екологічність.
Розглянемо ще пару видів складів.
Рідкі розчини, фасовані в ємностях
Такі типи розчинів реалізуються в готовому вигляді. Використовувати їх дуже зручно, тому що не потрібно витрачати час на розведення клейового складу. Але після відкриття упаковки клейові розчини мають обмежений термін життєздатності, і значить, краще купувати невеликі за обсягом банки. Якщо ще пару недоліків-висока вартість рідких клеїв, а ще непридатність їх для гладкого підстави. По суті, використовувати склади слід лише на цегляній кладці або дерев’яної поверхні.
Поліуретанові клейові склади
Склади, або ж клеї-піни на базі уретанових смол реалізують у вигляді балонів, і для їх застосування достатньо лише упаковки з дозатором або потрібно купувати клейовий пістолет. Поліуретанові склади можна вважати універсальними, тому що вони володіють високим рівнем адгезії з будь-якими типами утеплювачів і підставою.
Розглянемо переваги таких клейових складів:
- Простота застосування, а ще відсутність необхідності в розведенні і наявності складних пристосувань.
- Велике скорочення часу роботи.
- Забезпечення додаткового шару теплової ізоляції.
- Можливість проводити роботи в будь-яких умовах, навіть при високому рівні вологості, а також низькому рівні температури.
- Відсутність шкідливих добавок.
- Стійкість до впливу вологи, а також прекрасна проникність від пари.
- Тривалий термін експлуатації без втрати головних якостей.
Тепер трохи про використання складу.
Використання клейового складу для мінераловатних плит
До початку виконання робіт слід виконати підготовку підстави. На ньому не повинно бути великих дефектів, а всі великі ямки, тріщини і нерівності слід закрити. Ще будуть важливо максимально очистити поверхню стін від жиру, бруду, хоч це не завжди можливо. Великі забруднення способи погіршувати адгезію складу з поверхнею, і тому їх варто змити водою під напором. Підстави, які сильно вбирають клей, слід прогрунтувати 1-2 рази за допомогою спеціальних грунтувальних засобів для проведення зовнішніх робіт. Безпосередньо до початку кріплення вати слід переконатися в тому, що підстава повністю просохло.
Ступінь зчеплення можна перевірити заздалегідь так:
- Взяти маленький шматок утеплювача.
- Приклеїти його на поверхню стіни.
- Через 3 доби спробувати відірвати – якщо вата буде від’єднуватися акуратно по лініях нанесення клейового складу, то адгезія буде досить великий.
Цікаво, що такі мінеральні плити до початку робіт теж слід підготувати. З них слід відшліфувати всі нерівності, які більше 0.2 см в розмірі. Для цього можна застосовувати наждачний папір або шліфувальну машинку.
Ви ж знаєте, як клеїти мінвату, тому Сухі будівельні суміші слід розвести водою за інструкцією виробника. Слід додати порошок в воду, а не навпаки, так як в противному випадку коштів піде грудками. Після слід перемішувати клейовий склад будівельним міксером, і він буде готовий до застосування. При використанні поліуретанового клею балон слід добре струсити і вставити в спеціальний будівельний пістолет.
Порядок виконання робіт наступний:
А тепер розглянемо кращі склади.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0bx6ZHi9AEw?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]
Огляд клейових складів для плит
У продажу можна знайти різні склади для утеплювача, а ще випускати їх майже кожен сучасний виробник клейових складів і сумішей будівельного призначення. Нижче описані найпопулярніші з них.
Клейовий склад для мінеральної вати ЕК Тһегмех
Засіб використовують для облаштування теплоізоляційних систем, а ще підійде для внутрішніх і зовнішніх робіт. Воно прекрасно підійде для кріплення мінеральної вати, армуючої теплосітки, пенополистироа на базі цегли і бетону. Клейовий склад відрізняється відмінною пластичністю, стійкістю до морозів, а також високим ступенем адгезії.
Його основними характеристиками можна назвати:
- Колір Сірий.
- Основою є цемент.
- Життєвий час розчину становить 3 години.
- Витрата від 5 до 6 кг на квадратний метр.
- Товщина шару становить від 0.3 до 0.8 см.
- Температура при проведенні робіт повинна бути від +5 до +31 градуса.
- Адгезія – 1 МПа.
- Стійкість до морозу становить 75 циклів.
- Експлуатувати можна при температурі від -50 до +70 градусів.
Розглянемо другий клей.
Клей Церизит СТ 180
Клей для приклеювання мінеральної вати Церизит СТ 180 зроблений на базі цементу, модифікаторів, полімерних наповнювачів, а ще використовується для кріплення утеплювача з мінеральної вати із зовнішнього боку будівлі. Нанести засіб можна при температурі вище нуля градусів, а ще воно має високу ступінь адгезії з великою кількістю підстави (0.8 МПа) стійко до відривів. Прекрасна Паропроникність буде забезпечувати ефективний стабільний відведення пари, який буде неминуче утворювати при випаровуванні рідини.
Інші властивості і технічні характеристики клейового складу:
- Безпека екологічного типу.
- Витрата становить від 5 до 6 кг на квадратний метр.
- Щільність сухих сумішей становить 1.4 кг на квадратний дециметр.
- Щільність суміші в готовому вигляді становить 1.6 кг на квадратний дециметр.
- Норма води становить 11.5 літрів на 50 кг.
- Життєстійкість розчину становить 2 години.
- Відкритий час 1/3 години.
- Стійкість до морозів становить 100 циклів.
- Експлуатаційна температура від -50 до + 70 градусів.
- Колір готового клею жовто-сірий.
І ще один клей.
Клей Церизит СТ 190
Це засіб ідеально підійде під базальтові утеплювачі, наприклад, «Ізовол». Основна область застосування буде стосуватися зовнішнього приклеювання плит, але використання всередині теж можливо. Клей випускають в літньому і зимовому варіанті, що дасть можливість використовувати його в будь-який час року. Церизит СТ 190 відмінно підійде для кріплення плит, а ще для наклеювання в поєднанні з армуючої склосіткою.
Переваги складу такі:
- Тривалий термін експлуатації (кілька десятків років).
- Прекрасна якість зчеплення з основою і мінеральною ватою.
- Наявність армуючих волокон в складі.
- Прекрасна ударна міцність.
- Стійкість до впливу вологи і атмосферних факторів.
- Екологічна безпека.
- Еластичність.
- Парова проникність.
Підсумок
Як і інші клейові склади, такий засіб продають в мішках по 25 кг.його витрата буває по 6 кг на квадратний метр. Відкритий час розчину становить 2/3 години, температура експлуатації становить від -50 до +70 градусів. Зчеплення до бетону дорівнює 0.6 МПа, а до мінеральної вати 0.5 МПа, стійкість до морозу становить 75 циклів. Всі кошти при правильному використанні допомагають швидко, без необхідності в особливих навичках кріплень теплової ізоляції. Мінеральна вата є якісним і недорогим варіантом утеплення, а при поєднанні з хорошим клейовим складом вона здатна прослужити протягом багатьох років.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=N5eR6H3wSh4?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=wGsQKvazUm0?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]