Мозок людини влаштований так, щоб постійно аналізувати навколишнє середовище. Це дозволяє вчасно помітити небезпеку і вижити. Сучасної людини не чекає тигр в кущах, але мозок продовжує свою невтомну роботу.
Зміст
- 1. Безлад
- 2. Дзеркало
- 3. Яскраві фарби
- 4. Гострі кути
- 5. Відсутність натуральних матеріалів
- 6. Тіснота
- 7. Речі, які не подобаються
І навіть інтер’єр власного будинку стає об’єктом постійного аналізу.
Тому його оформлення відіграє важливу роль не тільки в плані краси і стилю, але і в плані впливу на психологічний стан людини. І деякі речі в будинку здатні викликати тривогу або апатію.
1. Безлад
Безлад в будинку або на робочому місці створює безлад в думках, що призводить до апатії, занепаду сил, поганого настрою.
2. Дзеркало
Коли в будинку багато дзеркал, людина постійно бачить своє відображення, помічає недоліки власної зовнішності, про які навіть не замислювався раніше.
Тут велику роль відіграє телебачення і реклама, що нав’язують людям стандарти краси, яких неможливо домогтися в реальному житті. І дзеркала постійно про це нагадують. В результаті з’являється незадоволеність собою, роздратування, апатія.
3. Яскраві фарби
У природі яскравим забарвленням володіють небезпечні тварини, сигналізуючи таким чином всім іншим, щоб до них не наближалися.
Якщо в кімнаті занадто багато яскравих забарвлень, мозок сприймає їх як загрозу, тому людина постійно знаходиться в стані легкого стресу.
4. Гострі кути
Гострі кути не зрівняються з тигром, але представляють цілком реальну небезпеку. Недарма меблі в дитячу кімнату рекомендується вибирати з округленими кутами.
Якщо в будинку багато гострих кутів, мозок включає систему захисту, тобто підвищену настороженість.
За це відповідає адреналін і кортизол, які виробляються у відповідь на стресову ситуацію. Тому краще додати в інтер’єр більше плавних ліній-овальний килим, круглий столик, диван з обтічними формами, круглі елементи декору.
5. Відсутність натуральних матеріалів
» Стерильні ” інтер’єри, особливо в індустріальному стилі, виглядають красиво на картинках, але в них неможливо розслабитися.
Людина всю свою історію жив серед живої природи і потребує її досі.
Дерев’яні меблі, вовняні або лляні вироби, живі рослини та інші природні елементи інтер’єру дають зрозуміти мозку, що він знаходиться в природному середовищі, де можна розслабитися.
6. Тіснота
Тіснота гнітюче діє на більшість людей. Недарма багато панічно бояться замкнутих просторів. Велика кількість меблів, декору та інших речей, які роблять маленьку кімнату ще меншою, можливо, не викликає панічних атак, але все одно поступово пригнічує нервову систему.
7. Речі, які не подобаються
Буває так, що, купивши якусь річ, розумієш, що замість задоволення вона викликає роздратування. Від такої речі краще позбутися, інакше це роздратування буде постійно підточувати душевну рівновагу.
Найчастіше люди настільки звикають до легких подразників в інтер’єрі, що не помічають їх. Але вони постійно впливають на психіку, в результаті чого людина не відчуває себе комфортно.
Будинок не заряджає енергією, не дарує заспокоєння після важкого робочого дня. Щоб це виправити, іноді досить проаналізувати інтер’єр і внести невеликі коригування.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.