Різновиди, властивості і порядок нанесення ХВ фарби
Фасадні ХВ фарби за власним складом являють собою суспензію синтетичних або натуральних пігментів в смолах перхлорвінілового типу.
Використовують такі матеріали для зовнішніх робіт там, де потрібен захист від агресивного впливу навколишнього середовища (наприклад, атмосферні опади).
Перхлорвінілові фарби володіють насиченими кольорами, а ще вони відносно швидко просихають і мають прекрасну адгезію по відношенню до поверхонь з бетону, що буде обумовлювати їх широке повсюдне використання.
Що це, різновиди і характеристики
Такі фарби мають прекрасну ступенем адгезії, і тому плівка, яка утворюється після висихання, буде захищати не тільки від попадання вологи всередину, але ще і від агресивного хімічного середовища. При створенні фарб для полівінілхлориду застосовують светоустойчивий пігмент, тому що яскравий колір фасаду буде зберігатися до шести років і навіть більше. Фарби перхлорвінілового випускаються по ГОСту 25129-82. При купівлі товару слід переконатися в тому, що він буде йому відповідати, а не випускається за технічними умовами. Найпопулярніші на сьогоднішній день – це фарби фасадного типу марки ХВ-192 і ХВ-161, які збагачені спеціальними пластифікаторами, які будуть збільшувати їх область застосування і прекрасні властивості.
Фарба для фасадів під маркою ХВ-161 майже універсальна, і з нею можна буде працювати з Великому температурному діапазоні (від -20 до +45 градусів). Він буде являти собою суспензію пігментів кольорового типу, які будуть розчинені в лаку ПВХ з додаванням наповнювачів.
Такий матеріал прекрасно підійде для декоративного типу обробки частини фасаду цегляних будівель, а ще будинків і покриттів штукатуркою. ХВ-192 являє собою перхлорвінілову емаль, яка є модифікованим продуктом, в якій є пластифікатор (ПДЕА). За рахунок цього зменшується процентний склад часткового вмісту нелетких речовин (це може бути приблизно 35%). Фарба використовується для прикраси фасадів з бетону і цегли, а ще у неї високий ступінь адгезії.
ХВ-182 можна нанести безпосередньо на поверхню, без підготовки. Плівка виходить за рахунок випаровування ксилолу, і це дає можливість обробляти фасади в зимовий час при мінусовій температурі. Хоча склади лакофарбових матеріалів перхлорвінілового типу трохи відрізняються, але всі вони будуть мати загальні характеристики.
Зокрема, у лакофарбового матеріалу нормальний рівень в’язкості (приблизно 40 з), і тому перед фарбуванням поверхні можна не додавати розчинники. Пофарбована поверхня буде просихати чотири години і на чотири квадратних метрах йде один кілограм лакофарбового складу. Усереднене число витрати матеріалу становитиме приблизно від 0.18 до 0.22 кг на квадратний метр, але фарбу слід наносити в пару шарів.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=do7dKWMLaZ4?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]
Подробиця
Сфера застосування
Перхлорвінілові фарби використовуються для фарбування фасаду житлового будинку, промислових корпусів особливого призначення. Вони підійдуть для отштукатуренной, дерев’яної, кам’яної, бетонної, цегляної і гіпсокартонної поверхні. Для прикраси фасадів старих будівель ідеально підійде фарба ХВ0182, яка створює на оброблюваної поверхні красиве матове покриття з насиченим кольором. У закритому типі приміщення такі фарби не варто використовувати, але якщо є необхідність, то слід подбати про потужну вентиляцію. Покриття фарбою перхлорвінілового типу завжди доречні там, де на пофарбованої поверхні буде вплив агресивних середовищ.
Рекомендація щодо застосування, нанесення
Хоча ТЕХНІЧНІ характеристики ХВ фарби неймовірні, до того, як наносити лакофарбове покриття, слід виконати перевірку поверхні, яку ви плануєте фарбувати. Для того, щоб було ідеальне якість робіт, слід зробити так, щоб на поверхні штукатурки не було тріщин і вад, а ще вона повинна бути ідеально чистою і сухою. Це буде стосуватися бетону і цегли. Якщо стіни раніше були пофарбовані акрилової, силікатної, кремній-органічною фарбою або будь-якими іншими типами барвників, то буде потрібно зачищати всю поверхню до фарбування.
Далі варто брати до уваги наступне:
Підготовлену стінну поверхню слід ретельно прогрунтувати (грунтувальні засіб ХФГ або крейда, змішаний з перхлорвініловим лаком). Якщо в фарба цинкові білила, то фарбувати Фасади варто два рази. До початку робіт слід ретельно змішати весь лакофарбовий матеріал для запобігання в процесі робіт її загусання і появи грудочок. Другий шар слід нанести лише після того, як повністю просохне перший. При проведенні робіт з фарбування слід використовувати спеціальну захисну маску, окуляри і рукавички.
Як правильно підготувати під фарбування фасад, розказано в відеоуроці. Перхлорвінілову фарбу можна наносити не тільки за допомогою розпилювача, а ще й пензликом, валиком. Якщо в’язкість лакофарбового складу занадто висока для використання пневматичного розпилювача, то можна розбавляти її за допомогою розпилювача р-4, ксилолу або сольвенту. Врахуйте, що фарборозпилювач дасть прекрасну продуктивність, але фарбування за допомогою хутряного валика зробить поверхню набагато якісніше. Слід бути уважними до зберігання фарб, адже в них є розчинник, який легко займається. Бідон з лакофарбовим складом повинен бути закритий щільно, а температура в кімнаті для зберігання не повинна бути більше +10 градусів.
Переваги та недоліки хвої
Яскраві гами кольорів такого типу матеріалу (фарби) дають можливість реалізовувати незвичайні дизайнерські ідеї, і це подобається всім без винятку споживачам. Фасадні перхлорвінілові фарби здатні витримувати будь-які негативні атмосферні умови.
Поверхня, яка покрита такими матеріалами, не тільки стійка до вологи, але ще і має високий ступінь стійкості до зносу, а ще захищає деревні поверхні від грибка або цвілі.
Крім того, поверхня буде володіти стійкістю до ультрафіолетового випромінювання. Стіни не будуть ” вигоряти» навіть під прямими сонячними променями, а ось проводити фарбування під сонцем не варто, краще зробити це в хмарний день. При фарбуванні поверхні стін в сонячний день фарба може почати тріскатися.
Ще один недолік такого матеріалу-його слабка пластичність через те, що у фарбі досить пігментів. З такої причини пофарбована поверхня може почати деформуватися при легкій деформації безпосереднього фасаду.
Хоча лакофарбовий матеріал можна наносити навіть в зимовий час, при мінусовій температурі (до цього вона не густіє), але якщо піде сніг або дощ, то роботи слід відразу ж припинити і чекати, щоб опади припинилися. Незважаючи на такі недоліки, при грамотному підході перхлорвінілові фарби відмінно підійде для прикраси фасадів, і їх популярність цілком виправдана тривалим терміном експлуатації і красивим зовнішнім виглядом.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=JQCNxzq_jf4?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=525]
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9aqSKJ5oW-g?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]