Приклеїти плитку на рідкі цвяхи – коли варто це робити

знаю Приклеить плитку на жидкие гвозди – когда стоит это делатьПриклеїти плитку на рідкі цвяхи – коли варто це робити
Укладання кахлю у ванній кімнаті зазвичай виконується на особливі будівельні суміші або цемент. Але в більшості випадків приклеїти плитку на рідкі цвяхи буде вірним рішенням, тому що це особливий склад, який має високий рівень адгезії, довговічний і надійний.
При виборі плиткового клею фахівці часто віддають перевагу конкретно рідким цвяхах, тому що при застосуванні цементу не уникнути великого числа пилу, а відмивати ванну кімнату потрібно дуже і дуже довго.
робота з цементом трудомістка – розчин слід замішувати малими порціями, що вручну зробити досить складно, а заносити в будинок бетономішалку неможливо. Рідкі цвяхи в такій ситуації стануть прекрасним рішенням – за їх допомогою процес приклеювання кахлю сильно спроститься.

Рідкі цвяхи – що це?

Зверніть увагу, що рідкі цвяхи – це клейовий розчин на базі полімерів з додаванням білої глини, крейди, інших наповнювачів, які допомагають вирівнювати пористу поверхню підстави. Густа і щільна клейова маса буде поміщена в особливі туби, зручні в роботі і необхідні для заправки в пістолет.
Рідкі цвяхи є універсальним засобом – вони дадуть можливість приклеювати різні матеріали, і в тому числі скло, кераміку, камінь штучного і натурального походження. Після застигання склад стає дуже міцним і довго не втрачає свої властивості.

Цвяхи будуть випускатися в різних кольорах, але найчастіше в продажу є такі відтінки:

  • Сірий.
  • Білий.
  • Прозорий і наполовину прозорий (злегка білястий).
  • Коричневий.
  • Чорний.
  • Жовтий.

Для виконання робіт з керамікою зазвичай застосовують рідкі цвяхи білого кольору, а прозорі склади через зменшення міцності в основному використовуються як ущільнювач сантехніки.

Подробиця

Різновид

Рідкі цвяхи продаються в двох різновидах в залежності від властивості і складів:

  • Акрилові-базою кошти є акрил у вигляді водної емульсії, і вони нетоксичні, в повній мірі безпечні для людського здоров’я, а ще можуть застосовуватися навіть в закритих приміщеннях, тому що не володіють ароматом.
  • Неопренові-в їх основі використовуються компоненти і розчинники органічного типу, які шкідливі для людського здоров’я. При використанні не потрібно забувати про засоби індивідуального захисту і ретельно провітрювати приміщення.
  • Рівень адгезії у таких клейових складів куди вище, ніж у акрилових. Рідкі цвяхи на розчинниках можуть швидко схоплюватися з підставами, здатні склеювати глянцеві і гладкі матеріали, міцні. Для робіт з кахельною плиткою у ванній кімнаті клеї неопренового типу підійдуть більше, тому що вони найбільш стійкі до вологості і не псуються від температурних перепадів.

    Переваги та недоліки

    Рідкі цвяхи для плитки стають все популярнішими при виконанні ремонтних робіт на кухні та у ванній кімнаті.
    Вони прекрасно підходять для приклеювання плитки з кераміки, тому що володіють наступними перевагами:

  • знаю Приклеить плитку на жидкие гвозди – когда стоит это делатьСтійкість до води-полімери в складі не будуть боятися вологи, а ще можуть витримати навіть прямі контакти з водою, і не псуються при попаданні води в шов плитки.
  • Міцність – при просиханні формується твердий клейовий шар, який буде намертво з’єднувати плитку з поверхнею підстави.
  • Збереження властивостей – на відміну від гіпсових і цементних сумішей, рідкі цвяхи підтримують початкові якості протягом усього часу застосування.
  • Високий ступінь адгезії-деякі клейові марки здатні легко витримувати до 80 кг на квадратний метр і більше, і тому можуть утримувати на стінах великі плитки і навіть керамограніт.
  • Стійкість до негативних факторів – склади не бояться цвілі, не гниють, не руйнуються, а в порівнянні з металевими цвяхами зовсім не піддаються корозії.
  • Легкість виконання робіт – для видавлювання рідких цвяхів використовується будівельний пістолет, який буде сильно полегшувати процес і зробить нанесення дуже точним (швидкість укладання при цьому теж зросте).
  • Зручність-рідкі цвяхи реалізують в готовому вигляді, їх не потрібно замішувати, розвести, дістати з ємності, що зменшить витрати сил, часу, а також виключить необхідність виміряти пропорції.
  • Чистота-в приміщенні, де проводять роботу з рідкими цвяхами, завжди буде сухо і чисто, на відміну від місць, де використовуються гіпсові або цементні суміші.
  • Недоліків у такого засобу трохи, але все ж є. У великої кількості складів часу на коригування досить маленькі, і тому плитку краще відразу укладати рівно або постаратися швидко вирівнювати її положення. Вже через 10 хвилин клей схопиться, і приводити до порядку кладки великого розміру вийде без певного досвіду. Рідкі цвяхи коштують куди більше, ніж суміші на основі цементу. Якщо є бажання провести ремонт у всій кімнаті, витрати вийдуть серйозними. Клеї такого типу продаються в картриджах закритого типу з об’ємом по 0.3 – 0.5 літрів, не більше, і тому буде потрібно переплачувати навіть за упаковку.

    Чи можна клеїти плитку на рідкі цвяхи

    Область застосування рідких цвяхів дуже велика, і тому вони вважаються засобом універсального типу. Клейові склади підійдуть для гладких і пористих матеріалів, хоча для плиточки часто випускають спеціальні склади. Кераміка прекрасно приклеювання на цвяхи, і при цьому не тільки при обробці поверхні стін, але ще і для облицювання підлоги.
    Дрібнофракційні наповнювачі гарантуватимуть склеювання навіть тих деталей, які нещільно прилягають до великої і малої ваги. Найчастіше рідкі цвяхи застосовуються для приватного ремонту, тому що повністю обклеювати ванну кімнату на них дуже дорого. Небажано використовувати клей в місцях, які буду розташовані під водою, і для такої мети варто застосовувати особливі цементні склади з посиленою ступенем водостійкістю. Ще одним варіантом буде використання рідких цвяхів, але шви потрібно замазувати вологовідштовхувальним затіркою.

    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=5YdpWV0Kcf0?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]

    Вибір клейового складу

    При облицюванні ванних кімнат слід вибирати склад, який прекрасно витримує підвищений рівень вологості. Ще важливо враховувати розмір приєднується плитки-для керамограніта і великих елементів слід купувати рідкі цвяхи з посиленим ступенем адгезії. Якщо буде потрібно приклеювати елементи на цеглу або бетон, краще купувати рідкі неопренові цвяхи, а для гіпсокартону можна застосують акрилові склади.

    Ще при покупці слід звертати увагу на наступні показники:

    • Швидкість висихання.
    • Придатність для зовнішніх/внутрішніх робіт.
    • Пожежна безпека.
    • Температурний режим.
    • Аромат.

    Як потрібно приклеювати плитку?

    Як правильно клеїти плитку

    Приклеїти плитку на рідкі цвяхи можна різними способами:

    • Нанесення клейових складів на поверхні стін.
    • Змазуванням плитки клеєм.
    • Одночасна обробка за допомогою рідких цвяхів для плитки і клею.

    Зазвичай останній варіант буде використаний при великому розмірі плиточки або її великий тяжкості. До початку робіт слід визначити приблизну схему, розміщуючи ряди так, щоб різати потрібно мінімальне число елементів.
    Підготовка поверхню до роботи
    Для початку слід підготувати підставу-очистити від пилу, жиру, бруду. Ще слід прибирати будь-які попередні матеріали і їх залишки, а нерівності варто закрити цементними сумішами (на підлогу впливають стяжку, так як в противному випадку ляже криво). Після підставу варто прогрунтувати один або два рази, щоб було покращено зчеплення з плитковим матеріалом, а після очікують повного висихання.
    Приклеювання плиток

    Якщо клей токсичний, виконувати установку плитки слід лише в рукавичках або респіраторі. Балон з рідкими цвяхами ставлять в будівельний пістолет, зрізають кінчик, а після пробно видавлюють склад. Далі слід діяти таким чином:

    • знаю Приклеить плитку на жидкие гвозди – когда стоит это делатьНанесіть клейовий склад на плитку або поверхню стіни точково, сіточкою або зигзагоподібно.
    • Почекайте ½ хвилини.
    • Притуліть елемент до стінки, починаючи знизу.
    • Утримуйте кілька хвилин (строго по інструкції).
    • Великого розміру плитку слід простукати за допомогою гумового молоточка для рівномірного фіксування.
    • Після закінчення робіт дайте клею остаточно просохнути і набрати міцність (приблизно з тиждень), і лише після цього можна приступити до затірки швів.

    Щоб між елементами була однакова відстань, слід використовувати розділові хрестики. Прибирати їх можна через три години після того, як буде закінчена вся робота.
    Застосування клею в роботі до різних плитках
    Можна приклеїти плитку на рідкі цвяхи, тому що вони підійдуть для укладання різнофактурних елементів з відрізняються формами і типами.  Якщо елементи з кераміки невеликого або середнього розміру, вистачить і точкового нанесення клею по всьому периметру. Великого розміру елементи можна звернути змійкою, і розрівнювати нанесений шар за допомогою шпателя. При використанні рідких цвяхів можна прикріплювати дзеркальну плитку, гіпсові деталі, стрічки або камінь мозаїки на поверхні стін, стелі. Чим важче матеріали, тим ретельніше має бути нанесення.
    Витрата

    Витрата буде сильно залежати від певного типу коштів, а ще від інших факторів:

    • Ступеня рівності.
    • Ваги і особливостей плитки, кількості нанесеного клейового складу.
    • Досвіду фахівця, швидкості прокладання.

    Якщо зі звичайного тюбика цвяхів вичавити клейовий склад, смуга буде мати довжину в 34 метра при товщині сопла приблизно 0.2 см, хоча подібної ширини шва не вистачить, щоб утримувати плитку. Оптимальною товщиною смужки клею буде 0.5 см, для чого потрібно буде правильно обрізати носик на картриджі. Зазвичай в цьому випадку однієї упаковки вистачить від 10 до 15 погонних метрів плитки будь-яких розмірів.

    Огляд проблем

    Відпадання кераміки
    Буває і таке, що окремі елементи починають відпадати від стіни після виконання робіт. З такого моменту слід відразу прибирати залишки клею, а самі елементи добре почистити. Діяти слід обережно, тому що матеріал досить крихкий, і сусідні плитки можуть пошкодитися. На очищені зони слід нанести новий клей, а після елемент варто зафіксувати руками на поверхні стіни. Шви можна затирати лише після повного висихання клею (не менше тижня).
    Як прибрати рідкі цвяхи

    Клейовий склад такого типу буде намертво прилипати до поверхні, і прибрати його досить складно. Якщо кілька способів видалення матеріалів:

  • Очищувачі та розчинники-такі кошти будуть реалізовані в будмаркетах, і ними слід змочувати підставу, через ¼ години відтерти разом зі складом, який розчинився.
  • Скребок-за допомогою пластикового або металевого скребка можна прибирати підсохлий клей механічним методом. Замість скребка підійде шпатель з металу.
  • Шуруповерт-приєднають до приладу насадку на увазі щітки, можна без особливих зусиль прибрати клей від стіни або плитки.
  • Пальник-клейові плями трохи нагріють маленької пальником приблизно до + 60 градусів, а після легко прибирають ганчіркою і шпателем. Замість пальника майстри часто використовують будівельний фен.
  • Як бачите, способів вистачає.
    Експлуатаційний термін – як його продовжити
    Рідкі цвяхи є довговічним матеріалом, а ще здатні прослужити протягом декількох років з дати нанесення.
    Для збільшення експлуатаційного терміну слід використовувати такі поради:

    • Виправляти розмір, товщину, інші показники шва відразу після виконання, коли клей ще не встигне схопитися.
    • Працювати при кімнатній температурі, тому що при її зменшенні до +10 градусів і менше властивості складу здатні погіршуватися.
    • Працювати лише з клеєм, який має нормальний термін придатності, який зберігається у відповідних умовах.

    Такі методи обов’язково допоможуть. Якщо ж у ванній кімнаті слід замінити частину зіпсувалися або відклеєних плиток, кращого варіанту, ніж посадити їх на рідкі цвяхи, ви не знайдете. Для початку підставу слід очистити від старого клею, знежирити, а ще прибрати всі типи забруднень. Цвіль варто знищити, а стіну обробити складом проти грибків. Обсипався шар штукатурки варто отковирнуть, а після вирівняти ділянку цементним розчином.
    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=UAkAmh1XWTk?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]
    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=LM-SuAzsiZc?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]