Області застосування автокранів

Автокрани є одним з найбільш затребуваних видів спецтехніки через широку сферу застосування та мобільності. Вони є комбінацією вантажного автомобіля, на шасі якого базується підйомний кран.

Залежно від вантажопідйомності всі автокрани можна умовно поділити на три основні типи: легкі невеликі вантажопідйомності, середні вантажопідйомності та важкі великі вантажопідйомності. Від типу крана багато в чому залежить сфера його застосування. Вибрати необхідний вашим потребам автокран Ви можете на сайті https://kievspecteh.com/ru/catalog/avtokrany

Основні сфери застосування автокранів

  • будівництво;
  • сільське господарство;
  • промисловість;
  • бази, склади, виробничі майданчики;
  • електро та газопроводи, трубопроводи

Легкі крани малої вантажопідйомності

Головною перевагою кранів з малою вантажопідйомністю є маневреність та висока швидкість. Тому вони незамінні на складах та виробництві, де виконують вантажно-розвантажувальні роботи. Особливо потрібні в ситуаціях, коли роботи необхідно провести в умовах обмеженого простору.

Також їм знаходиться застосування у сферах ЖКГ та сільського господарства. З їх допомогою найчастіше виконуються монтажні роботи під час прокладання трубопроводів та кабельних ліній. Крім того, їм є застосування в приватному будівництві.

Використання навісного обладнання значно розширює сферу їх застосування. Наприклад, грейферне захоплення дозволяє використовувати такі крани для завантаження або розвантаження сипких матеріалів.

Зазначимо, що крани малої вантажопідйомності зазвичай не відрізняються високою прохідністю. Тому застосовуються виключно на рівнинній місцевості, де є дороги.

Крани середньої вантажопідйомності

Крани середньої вантажопідйомності набули широкого поширення насамперед у будівництві. Найчастіше вони використовуються при монтажі модульних конструкцій і об’єктів, що швидко зводяться. Можуть застосовуватися при закладанні фундаментів, монтажі покрівель та виконанні багатьох інших робіт.

Також крани середньої вантажопідйомності використовують у металургії, машинобудуванні та іншій промисловості. Не менш затребувані у гірничодобувній галузі. Без них не обходиться монтаж великих нафтопроводів, газопроводів та багатьох інших комунікацій.

Ці крани, як і моделі малої вантажопідйомності, досить маневрені. Чи здатні виконувати роботу в польових умовах на віддалених об’єктах. Зокрема, їх застосовують у лісовій галузі. Можна сказати, що крани середньої вантажопідйомності є одними з найбільш популярних.

Зазначимо, що сфера застосування кранів середньої вантажопідйомності залежить від особливостей шасі. Моделі, призначені, наприклад, для гірничодобувної промисловості або для роботи в польових умовах, мають підвищену прохідність. Ті машини, які орієнтовані на використання в міських умовах, менш прохідні, але, як правило, мають більш високу маневреність.

Крани великої вантажопідйомності

Потужні автопідйомники використовуються для будівництва великих інженерних магістралей, таких як газопроводи, високовольтні лінії електропередач. Також без них не обходиться будівництво гідростанцій, атомних станцій та інших великих об’єктів.

Ці автокрани використовуються для вантажно-розвантажувальних робіт у металургії та важкому машинобудуванні. Застосовуються для будівництва мостів, переїздів та інших масивних конструкцій. Таким чином, автокрани використовуються практично у всіх сферах діяльності людини.

Переваги автокранів

Широка сфера застосування автокранів пов’язана з низкою їх переваг. Насамкінець розглянемо основні їх позитивні якості:

  • Мобільність – без цієї техніки не обійтися у ситуаціях, коли важлива швидкість проведення робіт. Автокран своїм ходом може швидко під’їхати на об’єкт і відразу розпочати вирішення поставленого завдання. При цьому для доставки крана не потрібне залучення додаткової техніки.
  • Маневреність – автокран на складі, виробничому об’єкті або на будівельному майданчику може зайняти оптимальну позицію навіть в умовах, коли простір обмежений.
  • Точність робіт – сучасні автомобільні крани дозволяють виконувати високоточні монтажні роботи.
  • Продуктивність – сучасні моделі дозволяють з високою швидкістю здійснювати монтажні та вантажно-розвантажувальні роботи. При цьому вони здатні піднімати вантажі вагою, що значно перевищує вагу самої техніки.
  • Безпека – сучасні технології роблять цю техніку абсолютно безпечною. Єдине, необхідно правильно підбирати тип крана для вирішення тих чи інших завдань, а також не допускати навантаження.

Переваги автокранів у будівництві будинків:

  1. Продуктивність та швидкість підйому максимально навантаженої стріли на висоту не перевищує однієї хвилини;
  2. Швидкість проведення операцій, мобільне переміщення усередині будівельного майданчика;
  3. Наявність коліс дозволяє розташувати автокран на будівництві найвигіднішої позиції для зручної роботи;
  4. Сучасні машини легко переміщають одиниці, десятки, сотні і тисячі тонн, при цьому важать значно менше.

Переваги автокранів у сільському господарстві:

  1. Мобільність важлива як у полях, і у ферм;
  2. Надійність. Особливо в період посіву та збирання врожаю не можна простоювати техніці, тому автокрани застосовують у виготовленні вузлів передові машинобудівні технології;
  3. Довговічність. За дотримання правил експлуатації автокрана він повністю виробляє закладений ресурс.

Використання навісного обладнання автокрана:

  • Грейферне захоплення дозволяє використовувати такі крани для завантаження або розвантаження сипких матеріалів. Він незамінний на великих складах будівельних матеріалів, таких як пісок, щебінь тощо.
  • Магнітне захоплення . Має магніт на вантажозахоплювальному пристрої, що дозволяє працювати з феромагнітними матеріалами та вантажами. Подібне обладнання необхідне для роботи з металевими вантажами, пластинами та іншими.
  • Кліщове захоплення має спеціальні кліщі, які можуть складатися з різної кількості лап. Зручний для переміщення вантажів, монтажу та складання будь-яких механізмів. На складах часто використовується для точного переміщення одиничних вантажів.