Не всі можуть похвалитися просторою кухнею, але навіть компактний куточок можна зробити затишним, ергономічним, функціональним.
Проектуючи таке приміщення, потрібно врахувати всі нюанси – від меблів до відтінків.
Який колір вибрати для маленької кухні? Як комбінувати відтінки? На ці питання відповіла експерт мережевого видання “БелНовости” в області дизайну та інтер’єру Юлія Тичино.
Ключові орієнтири
Як вибрати колір для маленької кухні? Керуватися потрібно не тільки своїми уподобаннями. Важливі такі моменти:
– стиль;
– площа;
– гамма, якою наповнена вся квартира;
– розташування кімнати в будинку;
– психологія і правила поєднання кольорів.
Кольорове оформлення формує настрій, характер приміщення. Одні фарби пробуджують апетит, викликають почуття збудження, інші сприяють умиротворенню, створюють спокійну атмосферу.
Головне, щоб кухня виглядала гармонійно, була наповнена затишком. У цьому допоможе колір, якщо правильно його вибрати.
Стилістичний напрямок
У маленькій кімнаті немає місця великій кількості декору, аксесуарів і прикрас. Вони народжують відчуття заставленості, захаращеності. Не варто вибирати такі стилістичні напрямки, як бароко, кантрі, Шеббі-шик.
Підійде лаконічність. Вибирайте мінімалізм, лофт, гранж, техно, хай-тек, скандинавський, романський або японський стиль. При правильній організації можна створити теплий, затишний прованс.
Те, який колір вибрати для маленької кухні, залежить від стилістичного напрямку. У зазначених варіантах використовуються світлі фарби теплих і холодних тонів. Це прекрасне рішення для малогабаритного куточка, який потрібно візуально зробити просторіше.
Основний колір
Краще рішення для маленької кухні-білий. Він візуально збільшує простір, наповнює його світлом. На такому тлі органічно виглядають меблеві фасади будь-якого кольору. Їх легко об’єднати з червоним, лимонним, помаранчевим, салатовим, синім або блакитним, чорним, металликом і деревним. У білосніжному або його відтінках можна оформити всі основні об’єкти: стіни і стелі, стільниці, скіналі, фасади меблів. Цей колір дарує відчуття чистоти, затишку, свіжості.
Ще один варіант-сірий. Він використовується в різних стилістичних напрямках, практичніше, ніж білосніжний, менш мазкий, поєднується з теплими/холодними тонами. Сірий в одиночному вигляді виглядає строго і стримано. Щоб додати настрій, вибирайте яскраві акценти: червоний, зелений, рожевий. Сірий не варто використовувати в слабоосвещенних кухнях, розташованих з північного боку. Щоб зробити колір тепліше, додайте білих фарб, освітлення, дерев’яні предмети.
Коричневий-універсальний варіант, джерело гармонії, затишку. Це колір можна вибрати для стін, меблів, підлоги. Палітра відтінків досить різноманітна. Головне, щоб темні акценти не домінували над світлими.
Блакитний колір наповнює інтер’єр свіжістю, робить його легким, повітряним. Він підійде для оформлення стін, стелі, кухонного гарнітура. Гармонує з білим, сірим, деревним, жовтим, синім і помаранчевим. В кухню, яка наповнена природним світлом, Блакитний внесе прохолоду. Він також допоможе контролювати апетит.
Стильний, ефектний червоний заряджає енергетикою, створює атмосферу свята. Головне – в міру. Для маленької кухні не варто вибирати насичений відтінок в якості головного. Він може бути кольором нижніх ящиків, фартуха, стільців.
Натуральний свіжий зелений універсальний. Підходить для сонячних або темних кухонь. Серед багатства відтінків можна вибрати варіант, який буде поєднуватися з іншими квітами в інтер’єрі. На зеленому тлі прекрасно виглядають дерев’яні меблі, елементи з пластика або металу.
Жовтий-колір сонця, робить інтер’єр тепліше, світліше, святковіше. Він повинен займати 1/3 простору. Гармонійно комбінується з сірим, чорним, білим, зеленим, рожевим, коричневим.
Поєднання фарб
У пошуку відповіді, який колір кухонного гарнітура вибрати для маленької кухні, потрібно попередньо продумати поєднання відтінків. Головне правило: на одній площі – до трьох фарб з однієї групи або контрастним відображенням один одного. Оптимальне співвідношення кольорів-6: 3: 1.
Холодні фарби прийнято поєднувати з теплими, і навпаки. Для кухні, розташованої з північного боку, використовуйте жовті, помаранчеві, червоні акценти. Тепла атмосфері додадуть кремовий або ванільний. Спекотне приміщення можна» остудити ” лимонним, зеленим, сірим, блакитним.
Для маленької кухні використовуйте світлу стриману забарвлення з дрібним принтом, мінімальною кількістю різких контрастів. Щоб меблі виглядала менш громіздко, вибирайте конструкції в колір оздоблювальних матеріалів.
Освітлення та інші прийоми збільшення простору
Природне або штучне освітлення-ефективний інструмент збільшення простору. У маленькій кухні рекомендується багаторівнева схема: стельові люстри, настінні світильники, вбудована в меблі підсвічування.
Джерела додаткового світла забезпечують ноти романтичності у вечірній час, допоможуть акцентувати увагу на різних зонах.
Легкості і легкості кухні додадуть скляні вставки, дзеркальні елементи, глянцеві поверхні. Для оформлення віконного отвору використовуйте прозорі фіранки, відмовтеся від щільних штор. Можна вибрати римські, рулонні, вітражні, австрійські моделі. Ще один варіант-жалюзі. Вони дозволяють регулювати кількість світла в денний час і сховатися від сторонньої уваги ввечері.
Автор: Курчев Антонзв’язатися з автором
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.