Грунтовка по дереву перед фарбуванням лаком-кращі засоби

знаю Грунтовка по дереву перед покраской лаком – лучшие средстваГрунтовка для дерева під лак-особливості застосування та властивості
Отже, пропонуємо вам дізнатися, що являє собою грунтовка для дерева під лак або фарбування, який склад у подібних засобів і які особливості застосування. Обрана тема статті невипадкова, тому що пиломатеріали здавна застосовуються для виробництва предметів меблів та інших антуражних елементів, а ще використовують в будівництві.
І в першому, і в другому випадку пиломатеріали фарбують або покривають лаковим складом. Тим часом прекрасно відомо, що до нанесення лакофарбових засобів деревину потрібно належним чином підготувати.
До того, як дізнатися, яка конкретно грунтовка глибокого проникнення краще підійде для деревини, розглянемо докладно, чим викликана необхідність використання коштів.

Причини для застосування грунтувальних складів

Чи так насправді важлива грунтовка для деревини, щоб в подальшому нанести лак або все-таки слід обійтися без застосування подібного засобу і таким чином заощадити трохи грошей? Виявляється, для використання коштів грунтувального характеру, є безліч об’єктивних причин, і серед них виділимо наступне:

  • Забезпечення прекрасної адгезії поверхні пиломатеріалу і лакофарбового покриття. Незалежності від виду поверхні, що фарбується, лакофарбові засоби до спеціальних грунтовок буду липнути набагато промені. У підсумку, слід попередньо підготувати поверхню, і так ви будете впевнені в тому, що фарба через деякий час не облізе і не піде бульбашками через невиконання температурного експлуатаційного режиму.
  • Економія лакофарбового матеріалу, тому що вартість на грунтувальні кошти набагато нижче, ніж вартість лаків і фарб.
  • До речі, на фото представлена оліфа – це типове рішення для обробки дерева до фарбування. Деревина відрізняється пористістю структури, яка активно може вбирати наносяться лакофарбові матеріали. При нанесенні грунтовки ви зможете закрити пори, а після фарбувати все в один шар.

  • Висока якість фарбування, тому що використання грунтувальних засобів гарантуватиме вирівнюючий ефект. Особливе покриття рекомендується для занять декупажем. Поверхня пиломатеріалів, навіть після обробки механічного характеру, не ідеально гладка. Грунтувальні кошти при нанесенні на поверхню будуть заповнювати невеликі нерівності, і в результаті цього підготовлені пиломатеріали будуть виглядати набагато рівніше, а фарба буде лягати краще.
  • Зміцнюючий ефект завдяки попаданню грунтуючих складів в деревні пори. Проникаючи в пористу структуру, такі розчини застигають, і в результаті цього пориста структура деревина перестане бути такою і стане майже монолітною на глибині до 1 см від поверхні.
  • Отже, ви визначитеся з тим, що грунтовки для деревини в зовнішніх роботах і для оздоблювальних робіт в інтер’єрі життєво необхідна. Залишається дізнатися про те, які кошти для підготовки оброблюваних поверхонь можна купити в спеціалізованих магазинах.

    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=rO-S5_BzTOs?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]

    Подробиця

    Класифікація грунтовок по дереву

    Для того, щоб дізнатися, яка саме грунтувальна суміш для деревини буде кращою, варто визначитися з тим, які саме вимоги ви пред’являєте до таких засобів і обробленої ними поверхні. Вся справа в тому, що різним грунтовкам по дереву перед фарбуванням лаком різні властивості. З цієї причини, для того, щоб вибирати підходящий засіб , слід розглянути асортимент, який представлений на ринку, і розповісти про властивості тих чи інших різновидів.

    Грунтовка є широким переліком складом, які приготовлені з використанням синтетичних або навіть природних смол. У складі таких складів завжди є тверді або рідкі плівкоутворювальні речовини, такі, як оліфа для деревини, формальдегідні, алкідні і епоксидні смоли, а ще сечовина та інше. Асортимент профарбованих грунтовок представлений як безбарвні або пофарбовані різновиди. Модифікації пофарбованого типу купуються для подальшого нанесення лакофарбових матеріалів, і в той час безбарвні аналоги будуть нанесені на поверхню за допомогою використання лакового складу. Залежно від особливостей наповнювача і складу, ґрунтовку можна буде наносити шаром, товщина якого буде від 10 до 100 мкм.

    Відповідно до складу, грунтувальні засоби будуть поділені на такі категорії:

  • знаю Грунтовка по дереву перед покраской лаком – лучшие средстваГрунтовки шелакового типу-потрібні для нейтралізації впливу смол. Застосування подібних засобів буде виправдано при роботі з деревиною порід хвойного типу, де є величезна кількість смоляних кишеньок. Фарбувати пиломатеріали прямо по смолі не варто, тому що нанесене покриття в подальшому може знебарвитися місцями. Аналогічна ситуація буде спостерігатися навіть з використанням морилок. Вони на промислових ділянках не будуть вбиратися, лише згорнутися. У той же час на прогрунтованих пиломатеріалах подібних проблем не спостерігається.
  • Акрилова грунтовка для деревини-це склад універсального типу, який можна наносити під обробку будь-якими матеріалами лакофарбового типу. Такі засоби характеризуються великим переліком експлуатаційних переваг, серед яких ідеальна відсутність аромату, швидке висихання (в середньому приблизно 3 години при кімнатній температурі), а ще можливість розбавляти водою для ідеальної проникаючої здатності.
  • Алкідного типу грунтовка для деревини може бути використана і як підготовчо, і самостійне покриття. Подібні засоби можуть бути пофарбованими і монохромними.
  • Алкідні склади прийнято вважати одними з кращих рішень для подальшого фарбування попередньо непідготовлених поверхонь з деревини. Перш за все, ці склади мають відмінну проникаючу здатність, а тому вони зможуть заповнити більшу частину нерівностей. Після цього, поверхня залишиться вирівняти наждачкою і можна нанести фарбу.  До речі, з складами, які реалізуються в звичній тарі – в герметично закупорених відрах, є грунтувальні засоби аерозолі, які нібито призначені для фарбування автомобілів і деталей з металу. Насправді ж, в таких флаконах універсальна грунтовка акрилового типу, яку можна використовувати для обробки невеликої дерев’яних поверхонь за площею.

    По функціональності відрізняються:

  • Зміцнюють склади-просочення, які наносять на пиломатеріали, і вони потрапляють у верхні шари пористої структури, а після вони тверднуть там. У підсумку, пиломатеріали стають міцними і демонструють підвищену стійкість до впливу факторів середовища ззовні.
  • Склади, які забезпечують ідеальну адгезію, використовують для кращого зчеплення обробленої поверхні і використовуваних лакофарбових матеріалів.
  • Просочення бактерицидного типу наносять для того, щоб надавати знезаражувальну дію на дерево.
  • Комбіновані склади, які поєднують в собі властивості декількох або навіть перерахованих коштів в цілому.
  • Відповідно до особливостей використання відрізняються грунтовки для дерева під лак склади, які призначені для зовнішнього використання і універсальні засоби, які можна використовувати в ході обробки екстер’єру та інтер’єру.
    Зверніть увагу, що правильний вибір грунтовки кошти відповідно до особливостей використання – це дуже важливий момент, яким не варто нехтувати. Як правило, така інформація про режим температур і в умовах використання знаходиться на упаковці засобу для грунтовки.

    Технологія підготовки пиломатеріалів до подальшого фарбування

    Після того, як були розглянуті основні особливості і види складів, які представлені в продажу, і розповімо про нього, як використовуватися за призначенням грунтовки глибокого проникнення для деревини.
    Інструкцію з нанесення вирівнюючих засобів, які забезпечують високий ступінь зчеплення, наступна:

    • знаю Грунтовка по дереву перед покраской лаком – лучшие средстваПиломатеріали ретельно слід відшліфувати для того, щоб на їх поверхні не було фрагментів від раніше нанесених лакофарбових матеріалів.
    • З поверхні зчистити пил, яка утворюється при шліфуванні.
    • Грунт слід ретельно перемішувати для того, щоб наповнювачі і сполучні компоненти отримали однорідність консистенції.
    • Грунтувальний склад слід наносити на підготовлену поверхню із застосуванням кисті, валика або розпилювача.
    • Після повного висихання нанесеного кошти, нерівності на поверхні пиломатеріалу є можливість зашпаклювати і вирівняти за допомогою наждачного паперу.
    • По закінченню робіт з підготовки можна приступити до фарбування.

    Можна самостійно зробити ґрунтовку в домашніх умовах.

    Рецепт приготування складу самостійно

    Може бути зроблена грунтовка для обробки поверхні деревини своїми руками або все ж не варто ризикувати і важливо використовувати заводську продукцію? Однозначної відповіді на таке питання немає, і все-таки, якщо вартість складів, представлених у продажу, здається високою, чому б не спробувати заощадити? Як вже було сказано раніше, в складі грунтовки є пару основних компонентів, які будуть визначати експлуатаційні та технічні властивості матеріалу. Йтиметься про наповнювач і сполучний компонент.  У ролі сполучного компонента можна застосовувати клей ПВА, вартість якого зовсім невисока. У ролі наповнювача можна застосовувати товчений крейда.

    Отже, давайте розглянемо інструкцію, щоб приготувати склад.

  • Одну міру клейового складу і три заходи чистої води слід змішати в чистій пластиковій ємності до тих пір, поки не вийде однорідна консистенція.
  • В отриманий розчин слід потихеньку засипати частина товченої крейди, і, припиняючи змішувати масу.
  • На виході виходить рідкий розчин, який при нанесенні на дерев’яні поверхні буде швидко вбиратися, а після ідеального висихання утворює ледь помітне білувате покриття.
  • Наведені вище пропорції є оптимальним варіантом, якщо засіб буде нанесено на м’які деревні породи. Рідка зроблена своїми руками грунтовка буде швидко потрапляти в мікроскопічні пори, і, врешті-решт, затвердіє в них.
    Корисна порада! Якщо проводиться обробка деревини твердих порід, то при приготуванні складу буде доцільно незначно підвищувати вмісту клейового складу.

    Укладення

    Тепер у вас є загальне уявлення про те, як і для чого потрібно готувати пиломатеріали до подальшого фарбування. У підсумку, ви зможете купити ту чи іншу ґрунтовку і підготувати свій котедж з деревини або дачу до робіт малярного типу.
    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=2T8abqX_Wj8?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]

    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=2HJzGouIVv8?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]