Ефективність використання вільних квадратних метрів у своєму майбутньому будинку — мета досить раціональна та доцільна. Найчастіше вона втілюється у будівництві мансардного поверху. Причому, про будівництво мансарди думають не тільки замовники, які ще не збудували будинок, а й ті, які вже мають своє житло. Обладнати будинок з мансардою — це не тільки додати більше житлового простору, ефективно підвищити функціональність, але візуально вдосконалити будинок, додати йому неповторний вигляд і шарм.
Але крім візуальної складової, потрібно зайняти свою голову думками про те, як врахувати всі аспекти будівництва мансарди, чи сильно впливатиме її вага на фундамент будинку, і чи безпечно буде в ньому жити в принципі. Для цього потрібно уважно поринути у питання конструктивних особливостей мансардного поверху.
Конструктивні особливості
При будівництві мансардного поверху важливу роль відіграє сумісність його конструкції з основною частиною будинку. Вибравши тип покрівлі, ви оберете якою буде мансарда — ламаною, односхилою чи двосхилою. Залежно від типу конструкції, мансарди можуть бути:
- однорівневими двосхилими;
- однорівневими ламаними;
- з виносною консоллю;
- багаторівневими із зміщеним упором покрівлі.
Достоїнствами приватних будинків з мансардою однозначно є:
- Додаткова площа.
- Вільний простір для зберігання.
- Економія грошей на перекриттях.
- Вид з вікон на краєвиди.
- Унікальний інтер’єр.
Технологія будівництва
При будівництві мансардного поверху важливо приділити увагу його утепленню, щоб у цій житловій частині надалі було тепло та затишно. Додатково потрібно встановити спеціалізовану вентиляційну систему. Про необхідність дотримання норм будівництва, обробки конструкцій для пожежної безпеки тощо, сподіваємося, не варто нагадувати.
Аспекти, які не можна випустити з уваги — це:
- вентилювання;
- теплоізоляція;
- пароізоляція;
- шумоізоляція;
- гідроізоляція.
Особливості утеплення
Оскільки мансарда за своєю особливістю найчастіше реалізується з певними ухилами її поверхонь, матеріал для утеплення повинен бути гнучким, і встановлювати його повинні професіонали, щоб надалі не було неприємних наслідків.
Утеплювач для мансарди має бути:
- жорстким або напівжорстким за структурою;
- високо теплоізолюючим;
- стійким до дії вологи.
Якісно утеплити мансардний поверх можна матеріалами, такими як мінеральна вата, пінопласт та екструдований пінополістирол. Ці варіанти вже давно мають попит у сфері будівництва, і зокрема утеплення.
Тепло в мансарді можна зберегти, уклавши утеплювач у 2 шари, попередньо закріпивши спеціальну мембрану для паро- та гідроізоляції. Товщина першого шару повинна бути в проміжку між 10 і 20 см, другим шаром в 10 см фахівці досягають щільності покриття. Другий шар також ізолюють.
Утеплювачі, які ми наводили вище, легко поєднуються у будівництві з різними видами покрівельного матеріалу, а саме:
- листовим металом;
- профнастилом;
- металочерепицею;
- шифером;
- ондуліном;
- гнучкою або керамічною черепицею.
У вашому будинку буде тепло та затишно у кожному приміщенні, якщо ви довіритеся кваліфікованим фахівцям!