Забезпечення населення придатною для пиття водою вважається однією з головних умов комфортного проживання та збереження здоров’я. У Київських регіонах досить активно вирішується ця проблема шляхом буріння нових артезіанських свердловин. При цьому гарантувати високу якість води та її придатність для споживання допомагає постійний контроль складу рідини та своєчасне проведення відповідних дезінфікуючих процесів.
Дезінфекція артезіанських свердловин: чому це важливо?
Замовляючи буріння саме артезіанської свердловини, клієнт розраховує отримати постійне джерело чистої питної води, оскільки він отримує доступ до глибоких водоносних горизонтів, захищених водонепроникними пластами підземних ґрунтів. Проте майстри не беруться гарантувати такого результату на всі 100%, адже такі свердловини теж можуть забруднюватися, наприклад:
- природним шляхом, коли в джерелах сформувався підвищена концентрація мінералів, або ж всередину потрапили інші компоненти природного походження;
- антропогенним способом, який є результатом забруднення через ведення сільськогосподарської або ж промислової діяльності та порушення вимог щодо безпечної утилізації відходів;
- мікробіологічними забрудненнями типу вірусів, бактерій чи інших мікроорганізмів, які найчастіше потрапляють всередину через тріщини та інші пошкодження в системі водопостачання.
Саме тому для замовників буріння свердловин ціна має бути важливим, але не вирішальним фактором. Адже роботи необхідно доручати виключно перевіреним та досвідченим майстрам.
Найпоширеніші методи дезінфекції свердловин у Київській області
На території Києва та області можуть застосовуватися кілька різних способів дезінфекції артезіанських свердловин, що більше залежить від типу і масштабів забруднення, а також результату, на який розраховує замовник. Серед таким методів важливо відокремити:
- озонування, що забезпечується застосуванням озону в якості окислювача (цей метод актуальний при необхідності очистити джерело від шкідливих мікроорганізмів та органічних забруднень, їх решток);
- хлорування свердловин, що проводиться шляхом додавання до джерела певної кількості хлору або спеціальних хлоровмісних компонентів (такий спосіб вважається ефективним в боротьбі з вірусами і бактеріями, але може залишати неприємний присмак та запах);
- ультрафіолетове опромінення рідини, що допомагає знищити зайві мікроорганізми саме на молекулярних рівнях, не залишаючи при цьому в рідині будь-яких шкідливих компонентів, а також нехарактерного їй присмаку чи запаху.
Метод озонування вважається високоефективним в боротьбі з зайвими органічними домішками, проте потребує застосування спеціальних пристроїв та допомоги спеціалістів, а тому є дорожчим в порівнянні з іншими способами. Основною перевагою ультрафіолетового опромінення можна вважати його екологічність та безпечність в процесі подальшого використання рідини, проте в цьому випадку важливо бути готовим до необхідності періодично обслуговувати свердловинне обладнання.
Технології моніторингу якості артезіанської води
Щоб постійно контролювати якість води зі свердловини та її склад (зокрема її придатність для споживання), фахівці рекомендують застосовувати спеціальні автоматизовані системи з встановленням сенсорних пристроїв та датчиків або ж проводити періодичних аналіз вмісту рідини в лабораторних умовах. У першому випадку можна постійно відслідковувати рівень кислотності, концентрацію хлору, наявність будь-яких сторонніх домішок, а також температуру. Особливо такий спосіб актуальний, коли замовляється послугабуріння свердловин Київ в промислових масштабах або для водозабезпечення кількох приватних господарств. Під час лабораторних дослідів фахівці визначають наявність та концентрацію хімічних і шкідливих органічних домішок.
Практичні рекомендації щодо забезпечення якості води
Процес дезінфекції артезіанських свердловин на території Києва та області можна вважати ефективним за умов, якщо:
- перевірка стану та якості рідини проводиться регулярно та максимально якісно;
- фахівці, які проводять такі роботи, постійно навчаються новим методикам та практичному застосуванню найновіших технологій моніторингу;
- найновіші технології максимально швидко впроваджуються в дію та застосовуються безпосередньо в роботі.
Окрім цього майстри наголошують на необхідності підвищувати обізнаність самих мешканців регіону щодо правил безпечного користування артезіанськими свердловинами та запобіганню ризиків їх забруднення.