Шліфмашина для стель та стін: як обрати модель для якісних ремонтних робіт?

В процесі ремонту майстри залучають найрізноманітніші інструменти, які дозволяють здійснювати роботи на професійному рівні. Одними з таких є шліфувальні машинки для стін та стель. Цей інструмент використовують для додаткової обробки поверхонь, підготовки їх до покриття фарбою. Така машинка дозволяє видалити нерівності та інші дефекти, викликані процесом шпаклювання (наприклад, бризки, вм’ятини тощо). Шліфування є кропіткою та монотонною роботою. Спеціалізований інструмент дозволяє значно полегшити цей процес, створюючи ідеально рівну основу для подальшого фінішного оздоблення поверхні.

Різновиди шліфувальних машинок

Для зручності споживачів пропонується три основних варіанти шліфувальних машинок.

  1. Стрічковий. Його, як правило, використовують для підготовки поверхні до тоншого шліфування. Стрічкові пристрої ефективно видаляють шар старої фарби. Виробники пропонують як побутові моделі (найпростіші варіанти, які розраховані на нечасте використання), а також професійні, які витримують інтенсивне навантаження. Окремо інструмент дозволяє видаляти старий лак, застарілі плями тощо.
  2. Ексцентриковий орбітальний. Такі моделі використовують для найтоншої та найточнішої обробки поверхні. Шляхом переміщення підошви орбітального інструменту складною траєкторією, отримується ідеальна поверхня, готова до подальших робіт. Такі машинки забезпечують кращу якість шліфування без жодних подряпин та інших побічних ефектів.
  3. Вібраційна плоска. Ці шліфувальні машинки можуть використовувати для обробки рівних і рельєфних стін та стель. Вони достатньо компактні, мають невелику вагу і дозволяють шліфувати кути всіх рівнів складності.

Як обрати шліфувальну машинку для стін та стель?

Сучасні виробники пропонують великий асортимент різноманітних інструментів. При виборі ідеальної шліфувальної машинки слід зважати на такі характеристики:

  • потужність — чим вищий цей показник, ти ефективнішою буде робота (це означає, що швидкість обробки поверхні також залежить від потужності);
  • діаметр шліфувального круга — більшість сучасних моделей пропонують варіанти з діаметром 150-225 мм. Чим вищий цей показник, тим більшу площу інструмент може обробити за одиницю часу;
  • наявність регулювання швидкості — деякі виробники пропонують цю функцію, яка дозволяє контролювати та самостійно визначати оптимальну швидкість обробки.

Сучасні шліфувальні машинки, як правило, оснащені спеціальную липучкою, яка фіксує абразивні диски до підошви. Таке рішення дозволяє без проблем змінювати їх під час роботи. Для різного типу робіт можуть використовуватись диски, що мають різну зернистість. Втім існують моделі, які замість липучки пропонують зручний зажим.

Обираючи шліфмашинку, варто обов’язково звернути увагу на тип її живлення. Розрізняють мережеві, акумуляторні та пневматичні варіанти.

Мережеві підключають за допомогою кабеля до розетки. Вони ідеально підходять для тривалої роботи, втім зовсім немобільні.

Акумуляторні версії більш зручні, адже їх можна використовувати без прив’язки до джерела живлення. Але вони мають більшу вагу через акумулятор. При виборі акумуляторного варіанту слід зважати на ємність батареї, оскільки саме це впливає на тривалість роботи.

Пневматичні машинки працюють завдяки компресору. Оскільки такі пристрої мають просту будову, ризик поломки є мінімальним, особливо при регулярному обслуговуванні.

Залежності від моделі шліфувальна машинка може бути оснащена мішком, у який вона одночасно відсмоктує весь бруд, що утворюється під час шліфування. Наприклад, шліфмашина для стель та стін LEX LXDWS 15LS має спеціальний мішок для пилу. Це зручно, бо в деяких моделях його наявність не передбачена, натомість пропонується під’єднувати промисловий пилосос до спеціального патрубку.

Деякі моделі можуть бути додатково оснащені LED стрічкою для підсвічування ділянки, на якій проводяться роботи. Вона розміщена вздовж кола платформи та дозволяє виявляти на поверхні стіни чи стелі додаткові дефекти.

Сучасні виробники пропонують найрізноманітніші моделі на будь-який смак та гаманець. Саме тому, ретельно зваживши всі очікування та технічні характеристики варіантів, ви зможете підібрати найоптимальнішу шліфувальну машинку.