На що звернути увагу під час проєктування дерев’яної лазні з басейном?

Є земельна ділянка за містом, але не знаєте, що на ній збудувати? А як щодо того, якщо це буде дерев’яна баня з басейном замість житлового будинку? Це чудове рішення, яке дозволить організувати дозвілля з друзями чи сім’єю у вихідні дні, незалежно від погоди. Особливо тим, хто любить поєднувати контрастні банні та водяні процедури. Вибираючи проєкт бані з басейном, ви отримуєте у своє розпорядження власний спа-салон, де можна у будь-який час зміцнити здоров’я, отримати заряд бадьорості та духу від приємних і корисних процедур.

Баня з басейном проєкти – складні, тому що потрібно врахувати більше нюансів, ніж при проєктуванні дерев’яного житлового будинку або котеджу. Розрізняють індивідуальні та типові проєкт. Індивідуальні розробляється під конкретного замовника на підставі його побажань. Типові – це ті проєктні рішення, які вже реалізувалися, але можуть допрацьовуватися під вимоги клієнта.

Що потрібно врахувати під час проєктування лазні з басейном

На стадії проєктування необхідно врахувати низку важливих моментів:

  • Планування дерев’яної лазні. Основні кімнати такої споруди: басейн, парильня (фінська, турецька тощо), душова, санвузол, кухонна зона, кімната відпочинку, спальня. Залежно від смаку майбутнього власника, площі та поверховості будівлі, можна передбачити приміщення для інших цілей (опціонально): масажна, фітнес-кімната, гостьова, більярдна. Також можна запланувати навіс під авто та терасу (якщо лазня двоповерхова).
  • Якісна гідроізоляція. Через високу вологість усередині приміщень, важливо правильно зробити гідроізоляцію дерев’яних конструкцій, електропроводки.
  • Функціональні інженерні комунікації: система опалення, освітлення, вентиляція, водовідведення/каналізація. Якщо поряд з ділянкою не проходить центральна каналізація, потрібно окремо передбачити автономну каналізацію-септик для відведення стічних вод з душової, унітазу, кухонної раковини.

Плюси та мінуси проєктів лазні з басейном

Головний плюс такого проєкту – це цілий рік купання та відпочинок(дуже важливо, коли в сім’ї є діти) окремо або після парильні. Не потрібно вибігати на вулицю, щоб отримати контраст після сауни, поринувши в річку – все можна зробити, не виходячи із лазневого комплексу. Вклавшись один раз у будівництво лазні, ви довгі роки зможете відпочивати, розважатись, оздоровлюватись, спілкуватися з друзями та проводити цікавий і, головне, корисний час.

Є у такого архітектурного рішення і суттєва вада – проєкти бань з басейномобійдуться дорожче, ніж житлового заміського будинку. При цьому будуть потрібні додаткові фінансові витрати на обслуговування головно атрибуту будівлі: періодичне чищення, дезінфекція, заміна води тощо. Крім того, басейн – це додаткове джерело вологи, яка негативно впливає на дерево, оздоблювальні матеріали, побутову техніку тощо. Тому в лазневих комплексах має бути передбачена високопродуктивна система вентиляції та осушення повітря, використовуватися вологостійкі оздоблювальні матеріали тощо.

Але якщо труднощі вам не страшні, то варіант лазні з басейном шикарний, не лише з точки зору статусу, але й користі для здоров’я та самопочуття власника та його близьких.

Де можна знайти проєкти дерев’яних бань із басейном

Баня з басейном проєкти (фотоможнапереглянути на сайті компанії «ДеревоДім» https://derevodim.com.ua/tag/baths-with-pool/ ) хоч і складні, але вартують того. Тип паче, що при замовленні будівництва банного комплексу, «Дереводім» надає проєкт абсолютно безкоштовно.  При необхідності, до креслень вносяться корективи в планування, конструктивні рішення, інтер’єр, екстер’єр.