Керамзитобетон: переваги та особливості матеріалу

Бетонні суміші відрізняються між собою за складом. Виробниками застосовують різні добавки, що дозволяють підвищити рухливість, морозостійкість, водостійкість. Замість щебеню та гравію може бути використаний керамзит. Це позитивно відбивається на вазі та вартості.

Що таке керамзитобетон?

Це пористий матеріал щільністю 500-1800 кг/м3. Виготовляється з цементу, води, піску та керамзиту різної фракції. Останній може бути подрібненим. Чим менша фракція керамзиту, тим вище щільність готової суміші.

Сам керамзит отримують шляхом випалу легкоплавкою і глини, що спучується в печі. Виходить легкий, надійний та практичний матеріал.

Крім керамзиту до суміші можуть додаватися різні присадки, найчастіше — пластифікатори. 

Співвідношення та особливості компонентів відбиваються на властивостях керамзитобетону. Матеріал відрізняється за маркою — переходьте на посилання https://www.kalenyk.com.ua/betonnye-smesi/keramzitobetonr , щоб з ними ознайомитися краще.

Переваги та недоліки керамзитобетону

Керамзит відрізняється легкістю, його додавання дозволяє зменшити вагу блоків та плит. Відповідно, знижується навантаження на фундамент. 

Ще одна перевага перед звичайним бетоном – ціна. Матеріал коштує дешевше, ніж дозволяє скоротити бюджет будівництва. Переходьте на сайт https://www.kalenyk.com.ua/ , щоб переглянути актуальний прайс. При помірній ціні керамзитобетон має непогані властивості:

  • морозостійкість;
  • паропроникність;
  • низька теплопровідність.

Щодо недоліків — матеріал не рекомендують використовувати у місцях, де передбачаються підвищені навантаження. Водостійкість керамзитобетону відноситься невисока, тому може знадобитися додаткова гідроізоляція. 

Особливості використання керамзитобетону у будівництві

Легкість матеріалу робить його відмінним рішенням для перемичок та перекриттів, на які не передбачається високих навантажень. Обов’язково має бути дотримана технологія армування конструкцій.

Конструкції з керамзитобетону часто використовують у місцях, де високі навантаження неприпустимі. 

Краще не застосовувати матеріал у зонах, які можуть впливати на воду. Якщо такої можливості немає, слід використати надійну гідроізоляцію. 

Характеристики керамзитобетону та його марки

До основних характеристик відносяться марка та щільність матеріалу. Показники є комплексними, залежать від складу керамзитобетону та фракцій вихідної сировини. Кожну марку використовують за призначенням:

  • М50 – використовується при заливанні перегородок у будинку або облаштуванні несучої стіни;
  • М75 – виготовляються конструкції несучого характеру у приміщеннях житлового та промислового призначення. І тут використовується монолітна технологія;
  • М100 – характеристики такі, що матеріалом добре заливаються стяжки;
  • М150 – використовується у виготовленні блоків;
  • М200 (В15) – з такого складу готують блоковий матеріал і легкі варіанти перекриттів;
  • М300 – застосовують при будівництві мостів та доріг.

За показником густини матеріал ділиться на три групи:

  1. Безпечний – для отримання використовують гравій, воду та цементний склад, пісок не додається. Основна перевага – прийнятна вартість. Застосування у будівництві – використовують при влаштуванні стін, підлог та перекриттів у малоповерхових спорудах.
  2. Порізований – з розчину м20 виготовляють блоки. За показником міцності розрізняють три підвиди керамзитобетону: теплоізоляційний – d400 – d700 – використовують як додатковий утеплювач для стін; телпоізоляційно-конструкційний від d800 до d1 400, застосовується при утепленні або при кладці перегородок; стіновий – d1 400 – d2 000, з нього виготовляють різноманітні інженерні споруди.
  3. Щільний – містить підвищену кількість цементного складу, поєднуючи характеристики безпіщаного та поризованого складів. Ціна на матеріал висока, у будівельній сфері його використовують рідко.

Існує ще один варіант класифікації композитного складу за об’ємною масою. За цим критерієм керамзитобетон поділяється на три групи:

  • важкий – показник міцності дорівнює 25 МПа, об’ємна вага становить 1200 – 1400 кг на кубометр;
  • легкий – вага дорівнює 800 – 1 000 кг, у складі міститься легкий керамзитовий матеріал з невеликою питомою масою;
  • особливо легкий – вага одного куба від 600 до 1800 кг, міцність дорівнює 7.5 – 40 МПа. У вигляді наповнювача можна замість щебеню в бетон додавати керамзит, гравій зольний, шлакову пемзу.

Залишити відповідь