Завдяки багатопрофільним студіям, що стирають кордони між архітектурою, дизайном інтер’єру та предметним дизайном, Україна знаходить своє місце на світовій арені дизайну. Міжнародний авторитетний інтернет-портал Dezeen назвав шість багатофункціональних українських дизайн-студій, які гідно представляють Україну в різних напрямках.
Yuriy Zimenko
Дизайн-студія Yuriy Zimenko працює у Києві вже 15 років. Відомий своїм лакшері та мінімалістичним стилем, жвавим кольоровими моментами, він створював дизайн-проекти квартир та будинків у своїй країні та за кордоном.
Дизайн меблів від Zimenko визначається почуттям гумору. Шафи серії Roomy Wardrobe Numbers Game прикрашені розсипом золотих цифр.
Його колекція меблів Op-art складається з шафи, скрині та журнального столика, кожен з яких має два контрастні шари: фанерну поверхню з перфорованими отворами, через які видно чорну матову основу, що забезпечує вражаючий візуальний ефект.
Колекція натхненна арт-рухом 20 століття, у якому геометричні постаті створювали оптичні ілюзії.
Balbek Bureau
Очолювана Славою Балбеком ахітектурна та дизайнерська фірма Balbek Bureau включає і меблевий бренд Propro, що працює, в першу чергу, для офісів.
Студія також проводить проект під назвою Tuyvo, в рамках якого формує дизайн навколишнього простору – наприклад, створюючи лавки для місцевого парку з вбудованою сонячною панеллю.
Нещодавні проекти включали проектування київської штаб-квартири української IT-компанії Grammarly, яка займає два верхні поверхи 14-поверхової будівлі в центрі міста.
Balbek створив універсальний простір з місцями для самотньої роботи та різними зонами відпочинку, конференц-залом, місцями для сну та навіть звукоізольованою музичною кімнатою. Серед інших проектів – готель Bursa та магазин одягу Syndicate у столиці.
Ryntovt Design
Студія архітектури, дизайну інтер’єру та меблів Ryntovt Design працює у Харкові вже 25 років. Екологічна та соціальна відповідальність займають центральне місце в етичній позиції компанії.
Меблі студії часто виготовляються з твердих порід деревини – таких як горіх, ясен, акація, бук, дуб, і обігрують сильні сторони конкретного матеріалу.
У багатьох предметах меблів від Ryntovt є вставки контрастної деревини, які наголошують на особливих якостях різних порід дерева.
«Екодизайн для нас – це не лише використання натуральних матеріалів, а й еко-сенс, еко-любов, еко-життя загалом», – кажуть у студії. «Наші меблі так само унікальні, як структура та текстура деревини, яку ми використовуємо у виробництві».
Sergey Makhno
Незважаючи на те, що студія Сергія Махна декларує, що вона займається насамперед архітектурною практикою, інтер’єр та предметний дизайн вона теж розробляє.
Махно розпочав з розробки інтер’єру кафе для друга, зараз студія з його ім’ям реалізувала понад 600 проектів у 16 країнах. Нещодавно студія одержала замовлення на оформлення Українського музею сучасного мистецтва. Проекти інтер’єрів Сергій Махно, як правило, мають неабиякий постіндустріальний характер з ефектним освітленням, що грає велику роль.
Підрозділ предметного дизайну компанії – це різні напрямки: від м’яких меблів Elephant величезних форм до світильників із шорсткими органічними поверхнями, як-от недавня колекція Crust.
Fild
Київський бренд Fild розробляє дизайни квартир, а також аксесуарів для дому – таких як світильники, стелажі, таці, гачки. Вони навіть взялися за брендинг модного бренду Podolyan та ювелірного бренду Samokish.
Заснована у 2013 році Даном Вахрамєєвим та Катериною Федоренко компанія відкрила свій перший магазин у грудні 2016 року в будівлі з сірим фасадом та яскраво-жовтими дверима, що відповідають бренду. За кілька місяців вони стали першим українським брендом, представленим на Стокгольмському меблевому ярмарку.
«Fild побудований на принципах чистих мінімалістичних ліній та форм об’єктів, як у графічному дизайні, так і в дизайні інтер’єру», – кажуть у компанії. «Команда засновує своє сприйняття на лаконічному дизайні, зручності використання та приємних текстурах».
Faina
Faina – дизайнерський бренд із Києва, започаткований Вікторією Якушею у 2014 році з метою оновити традиційний український дизайн та зробити його більш відомим за межами країни. Офісний інтер’єр студії внесений у лонг-лист міжнародної премії Dezeen Awards у номінації малих інтер’єрів робочого простору.
«З почуттям щирої любові до свого національного коріння я вирішила зробити українську ідентичність зрозумілою і впізнаваною у всьому світі», – каже Вікторія Якуша.
“У дизайні своєї колекції Faina я хочу відобразити всю життєву силу енергії, яка накопичувалася на українській землі протягом століть – представивши її, як мені здається, в сучасній інтерпретації”.
Для виготовлення предметів меблів дизайнер використовує незвичайні матеріали – у тому числі глину, дерево, вербу та льон. Верба вплетена в абажури, а глина використовується для товстих ніжок столу.
А в колекції Ztista форми створюються шляхом покриття металевого каркасального в органічному вигляді. Поверхня потім покривається біополімерним покриттям для створення міцної водонепроникної поверхні.