ТОП-6 українських дизайн-студій за версією міжнародного порталу про дизайн

Дизайн интерьера киев

Завдяки багатопрофільним студіям, що стирають кордони між архітектурою, дизайном інтер’єру та предметним дизайном, Україна знаходить своє місце на світовій арені дизайну. Міжнародний авторитетний інтернет-портал Dezeen назвав шість багатофункціональних українських дизайн-студій, які гідно представляють Україну в різних напрямках.

Yuriy Zimenko

Дизайн-студія Yuriy Zimenko працює у Києві вже 15 років. Відомий своїм лакшері та мінімалістичним стилем, жвавим кольоровими моментами, він створював дизайн-проекти квартир та будинків у своїй країні та за кордоном.

Дизайн меблів від Zimenko визначається почуттям гумору. Шафи серії Roomy Wardrobe Numbers Game прикрашені розсипом золотих цифр.

Його колекція меблів Op-art складається з шафи, скрині та журнального столика, кожен з яких має два контрастні шари: фанерну поверхню з перфорованими отворами, через які видно чорну матову основу, що забезпечує вражаючий візуальний ефект.

Колекція натхненна арт-рухом 20 століття, у якому геометричні постаті створювали оптичні ілюзії.

Balbek Bureau

Очолювана Славою Балбеком ахітектурна та дизайнерська фірма Balbek Bureau включає і меблевий бренд Propro, що працює, в першу чергу, для офісів.

Студія також проводить проект під назвою Tuyvo, в рамках якого формує дизайн навколишнього простору – наприклад, створюючи лавки для місцевого парку з вбудованою сонячною панеллю.

Нещодавні проекти включали проектування київської штаб-квартири української IT-компанії Grammarly, яка займає два верхні поверхи 14-поверхової будівлі в центрі міста.

Balbek створив універсальний простір з місцями для самотньої роботи та різними зонами відпочинку, конференц-залом, місцями для сну та навіть звукоізольованою музичною кімнатою. Серед інших проектів – готель Bursa та магазин одягу Syndicate у столиці.

Ryntovt Design

Студія архітектури, дизайну інтер’єру та меблів Ryntovt Design працює у Харкові вже 25 років. Екологічна та соціальна відповідальність займають центральне місце в етичній позиції компанії.

Меблі студії часто виготовляються з твердих порід деревини – таких як горіх, ясен, акація, бук, дуб, і обігрують сильні сторони конкретного матеріалу.

У багатьох предметах меблів від Ryntovt є вставки контрастної деревини, які наголошують на особливих якостях різних порід дерева.

«Екодизайн для нас – це не лише використання натуральних матеріалів, а й еко-сенс, еко-любов, еко-життя загалом», – кажуть у студії. «Наші меблі так само унікальні, як структура та текстура деревини, яку ми використовуємо у виробництві».

Sergey Makhno

Незважаючи на те, що студія Сергія Махна декларує, що вона займається насамперед архітектурною практикою, інтер’єр та предметний дизайн вона теж розробляє.

Махно розпочав з розробки інтер’єру кафе для друга, зараз студія з його ім’ям реалізувала понад 600 проектів у 16 ​​країнах. Нещодавно студія одержала замовлення на оформлення Українського музею сучасного мистецтва. Проекти інтер’єрів Сергій Махно, як правило, мають неабиякий постіндустріальний характер з ефектним освітленням, що грає велику роль.

Підрозділ предметного дизайну компанії – це різні напрямки: від м’яких меблів Elephant величезних форм до світильників із шорсткими органічними поверхнями, як-от недавня колекція Crust.

Fild

Київський бренд Fild розробляє дизайни квартир, а також аксесуарів для дому – таких як світильники, стелажі, таці, гачки. Вони навіть взялися за брендинг модного бренду Podolyan та ювелірного бренду Samokish.

Заснована у 2013 році Даном Вахрамєєвим та Катериною Федоренко компанія відкрила свій перший магазин у грудні 2016 року в будівлі з сірим фасадом та яскраво-жовтими дверима, що відповідають бренду. За кілька місяців вони стали першим українським брендом, представленим на Стокгольмському меблевому ярмарку.

«Fild побудований на принципах чистих мінімалістичних ліній та форм об’єктів, як у графічному дизайні, так і в дизайні інтер’єру», – кажуть у компанії. «Команда засновує своє сприйняття на лаконічному дизайні, зручності використання та приємних текстурах».

Faina

Faina – дизайнерський бренд із Києва, започаткований Вікторією Якушею у 2014 році з метою оновити традиційний український дизайн та зробити його більш відомим за межами країни. Офісний інтер’єр студії внесений у лонг-лист міжнародної премії Dezeen Awards у номінації малих інтер’єрів робочого простору.
«З почуттям щирої любові до свого національного коріння я вирішила зробити українську ідентичність зрозумілою і впізнаваною у всьому світі», – каже Вікторія Якуша.

“У дизайні своєї колекції Faina я хочу відобразити всю життєву силу енергії, яка накопичувалася на українській землі протягом століть – представивши її, як мені здається, в сучасній інтерпретації”.

Для виготовлення предметів меблів дизайнер використовує незвичайні матеріали – у тому числі глину, дерево, вербу та льон. Верба вплетена в абажури, а глина використовується для товстих ніжок столу.

А в колекції Ztista форми створюються шляхом покриття металевого каркасального в органічному вигляді. Поверхня потім покривається біополімерним покриттям для створення міцної водонепроникної поверхні.