Ідеальні способи стабілізації деревини в домашніх умовах і не тільки

знаю Идеальные способы стабилизации древесины в домашних условиях и не  толькоІдеальні способи стабілізації деревини в домашніх умовах і не тільки
Деревина є благородним матеріалом, який давно застосовували для виготовлення різних виробів, домашнього декорування, посуду і речей, корисних в господарстві. Шляхетний колір, аромат, Красивий волоконний малюнок – якості дерева, якими воно і прославилося.
Але є великий недолік, який не можна списати з рахунком-волога є згубною для матеріалу, тому що завдає великої шкоди – призводить до розшарування волокон, деформації, розбухання.
Запобігти цьому можна за допомогою стабілізації деревини.

Загальні відомості

Йдеться про обробку ручним методом особливими складами. Вони зміцнюють волокна, роблять їх міцніше, міцніше і довговічніше. Головне, що стабілізація надійно вберігає дерево від вологи – навіть тривалий контакт з рідиною не завдає шкоди. Дерево стає як кам’яне, а ще зберігає натуральну красу.

Що таке стабілізація деревини

Такий процес буде представляти певну консервацію. У деревній структурі зупиняються процеси зсередини, і виріб навічно залишиться таким, як під час стабілізації. Через високу вартість витратних матеріалів, великих витрат часу і складності така процедура майже не використовується в промислових масштабах, але

прекрасно підійде для обробки невеликих за розміром виробів:

  • Виріб.
  • Предметів меблів.
  • Іграшка.
  • Предметів екстер’єру / інтер’єру.
  • Рукоятки ножів.

Тепер трохи про те, які цілі процесу.

Основні цілі

Головним завданням є збереження деревини від негативного впливу вологи. Після просочення волокна стануть несприйнятливими до різних рідин і обробці хімічного типу. Вони не зростуть, не втратять своїх характеристик експлуатаційного характеру, збережуть колір і форму. Така процедура буде являти собою не просто просочення, а заповнення доступного простору між волокнами.
Для цього застосовують захисні склади, які закупорюють пори. Стабілізація допоможе підвищити споживчі якості. Найкращого ефекту можна домогтися складами, які мають здатність полімеризації. Найчастіше для цього використовують полімери, натуральні смоли, різні масла і лакофарбові матеріали.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Q9jRm-b8kCE?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]

Властивості матеріалу отвержденного типу

Грамотна просочення в умовах будинок допомагає домагатися таких результат:

  • Деревина отримає підвищений рівень міцності.
  • Щільність волокон збільшиться-в структурі з’явиться менше порожнин і пустот.
  • Вироби стануть несприйнятливі до зовнішніх впливів, різких температурних перепадів, підвищення рівня вологості повітря.
  • Поверхня отримає стійкість до випромінювання ультрафіолетових променів. Він не вигорить під впливом прямих променів сонця, і залишиться дивно красивою.
  • Вироби і предмети меблів нечутливі до короткочасного полум’яного впливу. Сильне прогрівання не призведе до деформації.
  • Високий рівень щільності не допустить попадання масел і різних розчинників прямо в структуру.
  • Незважаючи на це, оброблена таким чином деревина збереже податливість до обробки механічного типу. Її можна сточувати, розпилювати, шліфувати, розрізати і полірувати. Це розширить можливості для створення виробів декоративного типу.

    Переваги процедури

    Стабілізація деревини в домашніх умовах, на відміну від інших способів обробки деревини, дає можливість домагатися тривалого ефекту. Покриття лаком, наприклад, створить захисний шар лише на поверхні, а заповнення пір за допомогою складів з властивостями полімеризації забезпечує ідеальну обробку по всій структурі, і зміцнюють зовні і зсередини. Як результат, деревина стане більш захищеною від зовнішніх факторів.

    Зверніть увагу, що є ще один незвичайний фактор. Стабілізований матеріал за своєю структурою більше нагадує камінь натурального походження. Її малюнок на розпилі схожий на мармур, і тут буде позначатися процес заповнення пір особливо обраним засобом.

    Стабілізуючі склади для деревини

    Домогтися необхідного результату можна за допомогою різних складів і матеріалів. Одні трохи дешевше, інші дорожче. Щоб без праці визначитися з оптимальним складом, слід уважно розглядати всі варіанти.
    Епоксидна смола
    знаю Идеальные способы стабилизации древесины в домашних условиях и не  толькоПідійде майже для всіх типів деревини, винятком стануть хвойні. До просочення слід переконатися в нормальній плинності кошти (від цього буде залежати швидкість і щільність заповнення пір). Дістатися необхідного результату можна за допомогою спиртового розчину смол, але його приготування буде являти собою процедуру з великою трудомісткістю. Якщо полімеризація буде виконана у вакуумній камері, то з’явиться ймовірність закипання епоксидної смоли. Це буде її природна властивість разом з низьким рівнем плинності.
    Рідке скло

    Його активно застосовують в побуті, тому що доступно за вартістю і не викличе труднощів із застосуванням. Після обробки деревини рідким склом на його поверхні утворюється плівка захисного типу, стійка до впливу різних типів барвників.
    Такий склад використовується для стабілізації виробів декоративного типу, елементів конструкції, не підлягає додатковій обробці складами захисту в майбутньому. Рідке скло буде вберігати деревини від появи грибків і плісняви. Вони характеризуються стійкістю до впливу ззовні, включаючи ультрафіолетове випромінювання, підвищений рівень вологи, а також високу температуру.
    Розчин соляного типу
    Найдешевший, але менш практичний спосіб деревної стабілізації в домашніх умовах.

    Пропорції будуть виглядати таким чином:

    • 1 столова ложка простої солі (помел не грає ролі).
    • 1 літр чистої води.

    Для стабілізації слід кип’ятити виріб з дерева протягом 3 годин.
    Оліфа

    Оптимальне рішення для стабілізації виробів з деревини. Оліфа містить в складі рослинні масла, які пройшли процес термічної обробки. Це буде забезпечувати підвищену стійкість до вологи, а ще прямого світла сонця. Щоб в’язкість кошти була досить для обробки дерева, в неї слід додати розчинник.
    Такий склад буде забезпечувати захист від впливу негативних факторів:

    • Деформація.
    • Гниття.
    • Поступовий знос.

    Якщо потрібно стабілізувати предмети меблів і предмети декору, то варто вибирати оліфу на базі компонентів натурального походження. Для обробки виробів зовні підійдуть композитні і алкідні склади.

    Склад для камери вакуумного типу
    Рідина для стабілізації деревини дуже важлива в процесі. Така технологія хороша тим, що буде забезпечена повноцінна просочення деревини. Засоби будуть потрапляти глибоко в структуру волокон, насичуючи їх, і наділяти захисними властивостями. При тиску в 12 кг на квадратний сантиметр здатна потрапляти на глибину від 0.5 до 5 см.це буде залежати від деревної породи, її щільності, віку та інших факторів. Для цього часто застосовують засіб «Анакрол-90», і про нього розповімо далі, а після висвітлимо ще один склад для деревної стабілізації.
    Березовий сік
    Відмінно підійде для полімеризації. У березовому соку немає шкідливих компонентів, токсинів, канцерогенів, а ще безпечний у використанні. Для глибокого проникнення варто використовувати вакуумну камеру, а ще прикріплювати просушуванням при температурі +95 градусів. Щоб домогтися гарного ефекту, можна додавати в сік березового дерева барвники натурального походження. Це буде розширювати можливість для стабілізації.
    Полімери
    Склади полімерного типу відмінно підійде для обробки виробів з деревини, так як мають високу проникаючу здатність, а ще природної полімеризації, яка настає досить швидко. У продажу є велика кількість засобів, які підійдуть для такої процедури. Ми вирішили розглянути найефективніші.
    “Анакрол-90»

    Це особливий склад, який призначений виключно для деревної стабілізації у вакуумній камері, яку можна зробити самостійно, при використанні:

    • Компресор.
    • Вакуумного насоса.
    • Манометр.
    • Пластикові ємності.
    • Крани і трубки.

    Засіб являє собою просочення поліефірного типу, яке здатне перетворюватися в термореактивний полімер під впливом високого рівня температури. За рахунок такого складу деревина стане нечутливою до сильних ударів і впливу факторів середовища негативного типу. До того ж вона отримає стійкість до реактивів хімічного типу.
    «Буравид»
    знаю Идеальные способы стабилизации древесины в домашних условиях и не  толькоВ даному засобі є оптичні пігменти, які будуть відповідати за процес полімеризації дерева. “Буравід” має незначну в’язкість, за рахунок чого без праці потрапляє навіть в найменші пори. Цей склад допоможе уникнути біологічного зараження дерева, а ще засіб допомагає підкреслити природний волоконний малюнок, роблячи його більш красивим і виразним.
    Технологічний процес
    Така процедура вимагає ретельності підготовки, до того ж слід врахувати властивості підібраного кошти. Спосіб стабілізації деревини буде прямо залежати від просочувального складу. Для зручності розглянемо найкращі способи полімеризації.
    Поетапна обробки деревини
    Для початку потрібна ємність, в яку слід повністю поміщати обрану заготовку. Її слід заповнювати за допомогою “Анакролома-90”, щоб виріб з деревини потопало в ньому. Після цього слід додавати вакуумні умови до тих пір, поки повітряні бульбашки не перестануть з’являтися і виділятися в рідині. Далі слід залишати заготовку в просоченні на 1/3 години, а слідом створювати надлишковий тиск приблизно від 2 до 4 атм. На такому етапі буде потрібно спеціальний насос або компресор.
    По закінченню процедури слід почекати півгодини, а після повторити все. Якщо заготовка почне тонути у воді, значить, в ній не залишиться незаповнених пір. Якщо спливає, то слід знову повторювати обробку «Анакролом». Останнім етапом буде просушування, яке можна зробити до звичайному духовій шафі при температурі від +91 до +101 градуса. Ля отримання ефекту можна додати кольоровий пігмент.
    Обробка епоксидною смолою
    Такий процес схожий на опис вище, але тут потрібно врахувати різницю в плинності. Епоксидна смола буде дуже в’язкою за власною структурою, і тому її слід розбавляти за допомогою спирту. Більш того, полімеризація буде займати багато часу, і тому слід набиратися терпіння. В ході проведення обробки деревини варто стежити за тим, щоб смола не закипіла при отримання вакууму. У зворотному випадку, заготівля може бути зіпсованою, а результат стане непередбачуваним.
    Масляна просочення

    Така процедура куди простіше, зручніше і економічніше з точки зору витрат. Масло можна застосовувати будь-який:

    • Горіхове.
    • Кунжутний.
    • Тунгове.
    • Лляний.

    Холодна Масляна просочення дуже практична і зручна, підійде для заготовок невеликого розміру. Для цього буде потрібно повністю вимочувати деревину. Складність полягатиме в тому, що процес полімеризації займе від 3 днів до 2 тижнів, в залежності від підібраної породи. Весь цей час заготовку слід тримати зануреної в масло.
    Прискорення процесу полімеризації
    Іноді процес консервації дерева забирає досить багато часу, але тут можна скористатися однією хитрістю. Для початку слід ретельно висушити заготовку з деревини, і це допоможе видалити надлишки вологи, а відкриті пори будуть легше приймати склад для подальшої полімеризації.
    Очищення складу
    Якщо в підібраному засобі є вкраплення, дрібне сміття або добавки, це може погіршити полімеризацію, а також зіпсувати заготовку, що неприпустимо. З цієї причини рекомендується для початку відфільтрувати склад, і для цього можна використовувати звичайну марлю, яка складена в кілька разів. Це буде затримувати домішки, а на виході вийде чистий засіб, яке придатне для деревної консервації.
    Зміна кольору
    При додаванні барвників натурального походження можна отримувати незвичайні ефекти. Процес підійде і для чорніння деревини, і для отримання незвичайних різнокольорових розлучень в структурі (не просто на поверхні). Для цього рекомендується застосування концентрованих пігментів, і прекрасним вибором буде засіб під назвою «Анакрол».
    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=7gz2xH8x8cQ?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]
    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=C9oM-Ldez2o?feature=oembed&wmode=opaque&w=700&h=394]